Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Sadece Ölü Bir Kadın Var! Bir Televizyon Programında Emine Bulut Cinayetini Sadece Erkeklerin Yorumlaması Tepkilere Neden Oldu!

-

Yine bildiğiniz gibiler...

Televizyon programlarında politik meselelerle ilgili tartışmalarda hep masanın etrafında erkeklerin olduğunu gördük. Sanki bu ülkenin bu konuları tartışacak yetkin, bilgili, uzman kadınları yokmuş gibi.

Her alan gibi bu tarz programlar da erkekleştirilmeye çalışıldı. Hatta kadınları ilgilendiren meselelerde de söz hakkı yine bu "çok bilen" erkeklerdeydi. Zamanında bunu kürtaj tartışmalarında net bir şekilde görmüştük. Kadınların kendi bedenleriyle ilgili söyleyecek çok şeyi olsa da biz kadınları anaakım medyada pek göremedik.

Yani arkadaşlar şunu bile gördük! Kadın olmanın ne olduğunu erkeklerin tartıştığı bir panel. Şaka gibi değil mi?

Şimdi de bu erkekleri geçtiğimiz günlerde eski eşi tarafından kızının önünde bıçaklanarak öldürülen Emine Bulut olayıyla ilgili yayın yaparken gördük. Peki hoşumuza gitti mi? Elbette hayır! Yine yeniden bir yerlerde erkekler kadınların hayatına dair sözler söylüyor ve bu kadınların hiç hoşuna gitmiyor.

İşte o erkeklerin toplaştığı programın görüntüsü bu. İnsanın bazen "yahu bir mevzuda da söz söylemeyin bırakın artık kadınlar kendi bedenleriyle, hayatlarıyla ilgili söyleyeceklerini söylesin" diye avazı çıktığı kadar bağırası geliyor.

Programda sadece Emine Bulut dışında başka konular da konuşuldu. Sadece Emine Bulut üzerine yapılan bir program değildi. Bunu da eklemeden geçmeyelim.

Evet, tek bir kadın vardı. O da ölü bir kadındı. Neden olayların öznelerini kâle almamakta bu kadar ısrarcısınız? Kadınların rahatsız olacakları şeyleri söylemelerinden falan mı korkuyorlar acaba?

Bu duruma kadınlar ve sosyal medya kullanıcıları da epey tepki gösterdi ki bu tepkilerinde de haklılardı...

Bakın mesela, katil davet edilmedi ama bunu biz televizyonlarda Seda Sayan örneğinde gördük. Bu ülkede bu da yapıldı.

Hatırlamayanlar için bu fotoğrafı buraya bırakayım.

Kadınların söyleyecek o kadar çok şeyi var ki...

Kimse de kusura bakmasın, erkekler o programlarda ne konuşursa konuşsun kadınların üzerinde hiçbir hükmü yok.

Her seferinde kadınlar, erkeklerin işgal ettiği alanlardan rahatsız olduklarını ifade etseler de bazı kesimler inatla buna devam ediyor.

Hem yönetimde hem de televizyon programlarında yani her alanda sırf erkekleri görmek istemiyor kadınlar! Bırakın hayatlarına dair onlar konuşsun, isteklerini onlar belirlesin.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bykzlt

Kişinin eylemleri ve açık ya da üstü örtülü biçimde savunduğu değerleri arasındaki biçimsel yozlaşmaya ikiyüzlülük diyoruz. Programcıların bu durumu düşünmediğini akıl edemediğini sanmıyorum, içerikteki gibi en adi yatırımları planlıdır. Kadını dışlayan, sınırlayan, kadından nefret eden eğitmeyen zihniyetin fotoğrafına bakıyoruz. O kadar erkeğin içinde kadının ne işi varmış.

altin_at

İslamda kadının yeri kesinlikle bir maldan farksızdır.Bunun aksini iddia edenler yalan söylüyorlar , ki kendi yaşantılarında da kadına, bu söylediğimi kanıtlar nitelikte yaklaşıyorlar. Bakmayın buradan atıp tuttuklarına, Kur'an 'dan ayet söylediklerine. Kitapta kadının yeri Muhammed'in cinsel hayatını içeren ayetlerle sınırlandırılmıştır.Hiç bir İslam ülkesinde kadına değer verilmez, bu örneklerle sabittir ve ispatlıdır .Dolayısıyla İslam'ı seçen kadınların ''bizler 2.sınıf insan yahut mal değiliz'' deme hakları yoktur.İslam pişmanlıktır ,cahilliktir.Bunu göremediğiniz sürece Türkiye bölünmeye, ırk yok olup Araplaşmaya mahkumdur.

Görüş Bildir