Sadece Fazla Yağlarınızı Değil, Hayal Kırıklıklarınızı da Aldırın! Liposuction ile Mutluluğa Nasıl Yaklaştığınızı Dr. Leyla Arvas’a Sorduk!

0PAYLAŞIM

"Gündemi ve trendi takip etmeye çalışan bir estetik cerrahi uzmanı olarak gözlemim; son dönemlerin en sık rastlanan rahatsızlığı hayal kırıklığı! Sosyal medyanın yıkıcı gücü ile artık herkes fit, herkes sportif! Fakat o görünen vücutları diyet ve egzersizle sağlamanın çoğu zaman mümkün olmadığını hayal kırıklığı yaşayarak anlıyor hastalarım…  Ve istedikleri vücut oranlarına ulaşmanın daha etkili ve kesin bir yolunu aradıklarında bana ulaşıyorlar. Umut var. Umut Liposuction…"

Not: Bu bir tanıtım içeriğidir.

Neden Liposuction? Dr.Leyla Arvas yanıtladı!

"Diyet ve egzersizle yakılması neredeyse imkansız olan inatçı yağ alanları vardır. Dahası, diyet ve egzersizle vücudunuza oluşturmak istediğiniz vücut şeklini kazanmanın her gün spor yapan bir doktor olarak maalesef mümkün olmadığını söylemek zorundayım. Fazla yağ bölgelerinizden kurtulma hedefinize doğrudan ulaşmak için liposuction ile iş birliği yapıyoruz.

Ciltte istenmeyen düzensizlikler oluşmasını önlemek ve yağ transferini dahil etmek için prosedür sanatında ustalaşan teknolojiyi, yani Vaser liposuction tekniği sayesinde, hastalarım çarpıcı sonuçlarla güvenli ve daha az ağrılı bir ameliyatın tadını çıkarıyor."

Liposuction için hazırlık!

"Liposuction ameliyatınızdan önce, size yeme - içme, sigara kısıtlaması ve vitamin - ilaç alma ile ilgili yönergeler de dahil olmak üzere nasıl hazırlanacağınıza dair tüm talimatları vereceğim."

Liposuction Prosedürü Hakkında:

"Liposuction ameliyatının uzunluğu tedavi bölgesinin büyüklüğüne, kullandığımız liposuction yöntemine, alınması gereken yağ miktarına ve anestezi türüne bağlı olacaktır. İşlem sırasında, vücut bölgelerini yeniden şekillendirmek için fazla yağlarınızı alıyoruz. Vücudunuzdaki küçük bir kesiden bir kanül yerleştireceğiz. Bu kanül daha sonra cildin derinliklerinde bulunan yağ tabakasını vakumlaya yardımcı olacak.

Kanülü, yağ tabakası boyunca hareket ettirerek, yağ hücrelerini parçalamayı ve tüp içerisinden çıkarmayı sağlıyoruz. Birkaç bölgeyi ele almamız gerekiyorsa, her bir bölgede kesilerin mümkün olduğunca minimal olmasını sağlıyoruz. Ameliyat tamamlandıktan sonra, ödemi azaltmaya yardımcı olmak için hastama medikal sıkı bir kompresyon giysisi “korse” giydiriyoruz."

Liposuction sonrası iyileşme nasıldır? Dr. Leyla Arvas açıklıyor:

İyileşme süresi her hastamız için farklı olacaktır ve iyileşme aşamalı bir süreçtir. Genelde ödemi azaltmak ve kan pıhtılarının gelişmesini önlemek için mümkün olan en kısa sürede yürümeye başlamanızı öneririm. Çoğu hastam yaklaşık bir veya iki hafta sonra kendini tamamen iyi hissetmeye başlar ve liposuction'dan sonraki birkaç gün içinde işine dönmüş olur. İlk hafta ile 10 gün arasında dikişlerini alıyor veya uyguladığımız tekniğe bağlı olarak kendiliğinden erimesini bekliyoruz. İlk birkaç hafta hastalarım yorucu aktivitelerden kaçınılmalıdır. Morluk ve ödemin çoğu genellikle üç hafta içinde kaybolsa da, tam sonucu görmemiz 4-6 ay alabilir.

Liposuction Adayları!

Adayların genel sağlıkları iyi olmalı ve ideal kilolarına yakın olmalıdırlar. Liposuction, tedavi edilen bölgedeki yağı kalıcı olarak uzaklaştırır. Liposuction bir kilo verme yöntemi değil, kilo verme çabalarını sonuçlandırmak için yapılan bir işlemdir. Diyet ve egzersize cevap vermeyen yağların alınmasında tercih edilir.

Pürüzsüz bir sonuç için adayların iyi bir cilt elastikiyetine sahip olması gerekir. Cilt elastikiyeti zayıfsa, yağın alınması tatmin edici olmayan bir estetik sonuç yaratabilir. 

Birçok liposuction hastası, prosedürlerinin daha şık kıyafet giymelerine izin verdiğini ve özgüvenlerini artırdığını fark eder. Vücudunuzla daha mutlu hissettiğinizde, yeni şekillenmiş vücudunuzu korumanıza yardımcı olacak aktiviteler ve egzersizlerle meşgul olmanız gerektiğini unutmayın!

Op.Dr.Leyla Arvas, Plastik Estetik Cerrahi

https://www.drleylaarvas.com/

Facebook: drleylaarvas

Instagram: drleylaarvas

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Onedio lütfen bir içeriğin bir içeriğini tutsun lütfen

Görüş Bildir