Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Ne Yapılmalı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Ne Yapılmalı

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Ne Yapılmalı

Saç dökülmesi tüm herkesin ciddi bir problemi haline geldi. Kadın veya erkek her iki cinste de ciddi anlamda saç dökülme durumu artmaya başladı. Kadınlarda daha nadir görünen saç dökülmesi kadınlarda da artış gösterdi. Bu konumuzda saç dökülme nedenleri , saç dökülmesini durdurmak için ne yapılmalı gibi konulardan bahsedeceğim.

Saç dökülmesi genellikle mevsim geçişleri sırasında oluşur. Saç dökülmesi olağan bir durumdur normalde de dökülür fakat aşırı yoğunlukta ise saç dökülmeniz bu ciddi bir sorun haline gelmiştir. Zaten insanlarda günlük saçların belli bir sayıda dökülmesi normal bir durumdur. Kişisel olarak verebileceğim en önemli tavsiyelerden birisi stres yapmamanız, fakat saçlarınızın döküldüğünü fark ettikten sonra dahada moral bozup bunu takanlarımız oluyor. Bunu ciddi sorun haline getirmek saç dökülmesini arttıracağından emin olunuz. Beyin her şeyden daha güçlüdür. Eğer saçlarınızın döküleceğine kaptırmışsanız kendinizi bu iş çoktan bitmiştir aslında. Bu işin piskolojik kısmıydı. Geçelim Şimdi bilimsel boyutuna.

Saçların Dökülme Nedenleri ?

-Uygunsuz saç bakımı.

-Zararlı kozmetik ürünlerin kullanılması.

-Perma,boya fön gibi işlemler.

-Besinlerde yetersizlik (protein, çinko, B 12 vitaminleri, folik asit ve bakır eksikliği)

-EN ÖNEMLİSİ DE GENETİKTİR.

Bunun hakkında da televizyon programında karşılaştığım bir bilgiyi paylaşmak istiyorum. Besin yetersizliğini hariç tutarak şunu söylemek isterim. Eğer bir insanın saçı dökülecekse dökülür genetiktir. Sprey sıktın jöle sürdün gibi şeyler sadece saçı yıpratır dökmez. Genetik olarak saç dökülme söz konusu ise dökülecektir. (Doktor değilim sonuçta sadece bir bilgimi paylaşmak istedim )

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Ne Yapmalıyım ?

-Üstteki nedenleri tersine çevirebiliriz öncelikle. Düzenli saç bakımı , zararlı kozmetik ürünleri kullanmamak vs.

-Protein ağırlıklı beslenilmeli. Sonuçta saç protein ile yapılandırılmakta.

-Stresten UZAK DURULMALI – EN BÜYÜK ETKENLERDEN.

-Sigara ve alkol kullanımı bağımlılık derecesinde olmamalı.

-Saçları her gün yıkamak doğru değildir.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir