Sabah Yazarından 'Kürt Seçmen' Yorumu: 'Öcalan'ın Avukatlarının Güncel Değerlendirmeleri Paylaşması Gerekiyor'

 > 
90PAYLAŞIM

Sabah gazetesi yazarı Okan Müderrisoğlu, bugün kaleme aldığı 'İstanbul... Kürt kökenli seçmenler' başlıklı yazısında, Demirtaş'ın 23 Haziran çağrısına işaret ederek "Ada'dan dönen avukatlarının, vakit geçirmeksizin güncel değerlendirmeleri paylaşması gerekiyor. Ki duyumlarımız, seçimde en azından "nötr kalınması" çağrısına denk düşüyor." ifadelerini kullandı.

Müderrisoğlu'nun, 23 Haziran için 'Öcalan'dan destek' istediği yazısı tartışmaların odağı haline geldi.

İstanbul... Kürt kökenli seçmenler başlıklı yazıda, şu ifadeler tepki çekti:

''Oysa, etnik kimlikle şekillenen seçmenler, farklı göstergelerle tercihlerini şekillendiriyor. Örneğin, HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, son açıklaması ile CHP adayına destek isterken henüz İmralı'nın ne dediği bilinmiyor.

Ada'dan dönen avukatlarının, vakit geçirmeksizin güncel değerlendirmeleri paylaşması gerekiyor. Ki duyumlarımız, seçimde en azından "nötr kalınması" çağrısına denk düşüyor.''

Müderrisoğlu yakın zamanda İmamoğlu'na sorduğu 'Koç grubu' sorusuyla gündeme gelmişti 🎥

Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, Star TV'deki 'Star'da Seçim' İmamoğlu'na programında "Koç Holding'in size açık veya örtülü desteği oldu mu? sorusunu yöneltmiş ve İmamoğlu'ndan dikkat çekici bir yanıt almıştı:

"Sizinle ne kadar temasım varsa onlarla da o kadar temasımız var. Şu an sizin şu an çalıştığınız grubun iktidar partisiyle olan münasebetinin milyonda biri kadar temasım yok."

Müderrisoğlu'nun Öcalan'a yaptığı çağrı için, sosyal medyada birçok kişi yorumda bulundu.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir