Sabah Yazarı Meryem Gayberi'den Dolar Yorumu: '3.30 Olmuş Bize Ne, Amerika Düşünsün'

 > 
1.9bPAYLAŞIM

Dolar/TL kurunun bugün 3.29-3.30 seviyesine yükselerek rekor kırması yeni bir tartışmaya neden oldu. Sabah gazetesi yazarı Meryem Gayberi ise, Twitter hesabından yaptığı dolar yorumuyla dikkatleri üzerine çekti.

Dolar/TL kurunun bu haftaya rekor tazeleyerek başlayarak 3,30'a dayanması ekonomik kriz tartışmalarını da beraberinde getirdi.

Dolar/TL Kuru 3,30'a Dayandı... - onedio.com
Dolar/TL Kuru 3,30'a Dayandı... - onedio.com

Sabah gazetesi yazarı Meryem Gayberi de dolar tartışmalarıyla ilgili Twitter hesabından "Dolar 3.30 olmuş. Olsun. Bize ne elâlemin parasından. Amerika düşünsün" ifadelerini paylaştı.

Takipçilerinin bu yoruma tepki göstermesi üzerine Gayberi, "Ekonomist arkadaşıma sordum. O söyledi bu sözü. Sadece ihracatta biraz gerilim yaşar piyasalar dedi" diye yazdı.

Gayberi'nin bu yorumuna karşılık, değer kaybedenin Dolar olmadığını, Türk Lirası'nın değer kaybettiğini anlatmaya çalışan sosyal medya kullanıcıları oldu.

Gayberi daha sonra attığı tweet'te ise ekonomiyi ekonomistlere bırakmak gerektiğini söyledi ve "Alanım da değil zaten. Ama doların yükselmesi bizi çok etkilemez diyor bazı ekonomistler" dedi.

Gayberi'nin yorumu sosyal medyanın gündemi oldu

Gayberi'nin açıklaması hem Twitter'da hem de EkşiSözlük'te çok konuşuldu. Bir EkşiSözlük yazarı "İşte bunlar hep ayran kafası"  derken bir diğeri de "Evet, zaten petrol ve doğalgazı da mercimek vererek alıyoruz değil mi Meryemciğim?" diye sordu.

Gayberi'nin "beyin yakan" dolar yorumu beraberinde mizahı da getirdi 👇

Doların Yükselmesi Hakkındaki İnanılmaz Tespite Yapılmış Mizah Oranı Yüksek 12 Yorum - onedio.com
Doların Yükselmesi Hakkındaki İnanılmaz Tespite Yapılmış Mizah Oranı Yüksek 12 Yorum - onedio.com

Dağlıca saldırısı sonrası attığı tweet'lerle gündeme gelmişti: "Yağ gibi akıp giden yollar. Allah razı olsun Erdoğan’dan"

Meryem Gayberi daha önce de Dağlıca saldırısı nedeniyle attığı tweet'ler nedeniyle gündeme gelmiş ve tepki çekmişti.

Meryem Gayberi: ‘Yağ Gibi Akıp Giden Yollar, Allah Razı Olsun Erdoğan'dan’ - onedio.com
Meryem Gayberi: ‘Yağ Gibi Akıp Giden Yollar, Allah Razı Olsun Erdoğan'dan’ - onedio.com

Eylül 2015'te Dağlıca'da 16 askerin şehit olduğu saldırıda şehit sayısı 1 gün sonra açıklanmıştı.

Gayberi de o dönemde yaptığı paylaşımlarda şehit sayısının açıklanmasını isteyenlerin, ‘Şehit sayısı üzerinden kaç kez provoke edilebilir’ hesabında olduğunu öne sürmüş, ardından da “Şu an şehirlerarası yoldayım ve yağ gibi akıp giden duble-otoban yollar. Allah razı olsun Erdoğan’dan” demişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir