Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sabah'ın 'İşte Fuat Avni' Haberi Sosyal Medyanın Gündeminde

 > -

Sabah gazetesi, Fuat Avni adlı Twitter hesabını yönettiğini öne sürdüğü Aydoğan Vatandaş'ın ABD'de çekilen fotoğraflarını paylaştı.

15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından başlatılan operasyonlar kapsamında Twitter'daki 'Fuat Avni' isimli hesapla ilgili olarak gözaltına alınan isimler olmuştu.

Star gazetesi, geçtiğimiz günlerde Fuat Avni hesabını yöneten kişinin ABD'de yaşayan Today's Zaman yazarı Aydoğan Vatandaş olduğunu iddia etmişti.

Sabah gazetesi, bugün 'Fuat Avni hesabının lideri' olduğunu öne sürdüğü Aydoğan Vatandaş'ın fotoğraflarını yayımladı.

Fuat Avni haberi gazetenin bugünkü (26 Eylül 2016) manşetinde yer aldı

Abdurrahman Şimşek imzalı haberde şu ifadelere yer verildi:

'Lider isim olarak geçiyor'

"İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı dosyada FETÖ'nün illegal istihbarat havuzunda toplanan bilgileri Fuat Avni hesabından paylaşan lider isim olarak geçen Aydoğan Vatandaş, bu hesaptan attığı tweetlerle 15 Temmuz'un altyapısını hazırlamıştı.

'FETÖ'nün medya ayağının en etkili isimlerinden biri'

2006'dan beri ABD'de yaşayan Aydoğan Vatandaş, FETÖ'nün medya ayağının en etkili isimlerinden biri. 

Vatandaş, şu anda yalnızca ABD'nin değil, dünyanın en büyük haber sitelerinden biri olan The Huffington Post'ta örgüt propagandası içeren, Türkiye aleyhine makaleler yazıyor. ABD'deki Türkiye aleyhtarı örgüt lobisinin önemli isimlerinden olan Aydoğan Vatandaş, çeşitli konferanslara katılarak Türkiye'yi karalamaya çalışıyor.

'Zarrab ile ilgili soruşturmayı yürüten savcının ofisini sık sık ziyaret etti'

Vatandaş'ın, ABD'de Reza Zarrab ile ilgili soruşturmayı yürüten Savcı Preet Bharara'nın ofisini sık sık ziyaret ettiği de belirtiliyor. Aydoğan Vatandaş, Ergenekon Terör Örgütü adını ilk defa 1996'da kullanan kişi..."

'Fuat Avni bilgisini FBI paylaştı'

Gazetenin haberinde, Vatandaş'ın Fuat Avni hesabını yöneten kişi olduğu bilgisini FBI'ın paylaştığı öne sürülerek şu ifadelere yer verildi:

"Aydoğan Vatandaş, savcılıkça hazırlanan dosyada Fuat Avni trol çetesinin başı olarak gösteriliyor. FETÖ'nün 17-25 Aralık darbe sürecinden sonra propaganda amacıyla açtığı Fuat Avni hesabını yöneten kişinin Aydoğan Vatandaş olduğu bilgisini, ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Türk makamlarına verdi."

Vatandaş'ın 2014-2015'te Türkiye'ye toplam 7 kez giriş-çıkış yaptığı belirtildi.

Kimdir?

Aydoğan Vatandaş, 1988'de Deniz Lisesi'nden mezun oldu. 1995'te Deniz Harp Okulu'ndan ayrıldıktan sonra aynı yıl Aksiyon dergisinde gazeteciliğe başladı. Vatandaş, 2009-2011 arasında The New School'da medya alanında yüksek lisans, Pensilvanya'daki Alvernia Üniversitesi'nde doktora yaptı. Aynı zamanda Today's Zaman gazetesinde çalıştı. Vatandaş'ın ABD'de belli periyotlarla örgüt lideri Gülen'le toplantı yaptığı öne sürülüyor.

Gazetenin haberinin tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Twitter'da ne dediler?

Gazetenin haberi Twitter'da da konuşuldu. "İşte Fuat Avni", en çok konuşulanlar (TT) listesinde yer aldı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

15 Temmuz2016Amerika Birleşik DevletleriDarbeErgenekonFETÖİstanbulReza ZarrabStar tvTerörTwitter
Görüş Bildir