Sabah Muhabiri Figüran Oldu Bond Setine Girdi!

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

James Bond Kapalıçarşı'yı Karıştırdı

James Bond Kapalıçarşı'yı Karıştırdı

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Hürrem'e Bond Darbesi

Hürrem'e Bond Darbesi

Filmin İstanbul Kapalıçarşı’da geçen bölümünde önceki akşam motosikletli kovalamaca sahnesi çekildi. İki motosikletçi, tarihi çarşının Mahmutpaşa Kapısı’nda özel olarak hazırlanan rampadan uçup virajı dönerek yollarına devam edecekti. Ancak motosikletçilerden biri virajı alamayıp kayınca Aynacılar Sokak’taki Boybeyi Kuyumcusu’nun camekânını kırdı. Film ekibi, cam parçalarını toplayıp vitrindeki mücevheratların önüne bir bez gererek çekimlere devam etti.
Kazada, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman’ın tasarlayarak eşi Hürrem Sultan’a taktığı yüzük ve gerdanlığın da yere saçıldığı...

Haberin Tamamı İçin:

Kapalıçarşı’ya Köprü Yaptılar

Kapalıçarşı’ya Köprü Yaptılar

‘DÜNYADAKİ en uzun film serisi’ olarak bilinen “007 James Bond”un 25’inci halkası “Skyfall”un çekimlerine Adana’nın ardından İstanbul’da devam ediliyor. İstanbul’daki çekimler, önceki gün Kapalıçarşı’da başladı. Film ekibi, Kapalıçarşı’nın üstünde çekilecek motosikletli kovalamaca sahneleri için dün çarşının Beyazıt kapısının karşısına asansörlü bir iskeleyle köprü kurdu.
Ekip hazırlıklarını sürdürürken, Kapalıçarşı’nın etrafında gergin dakikalar yaşandı. Çekim malzemelerinin bulunduğu TIR ve kamyonlarını Beyazıt Meydanı’na ...

Haberin Tamamı İçin:

Bakan Günay'dan Bond Eleştirilerine Yanıt

Bakan Günay'dan Bond Eleştirilerine Yanıt

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kapalıçarşı'nın aşılması gereken çok sayıda sorunu olduğunu belirterek, "Bazı dükkanlarda inanılmaz bakımsızlık var. İnanılmaz eklentiler var. Bütün bunları görmezden gelip İstanbul'un özel, geleneksel bir alışveriş merkezini dünyaya tanıtacak bir filme bu kadar eleştiri yöneltilmesini doğrusu anlamıyorum" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

James Bond'un Çekimleri Fethiye'de Devam Edecek

James Bond'un Çekimleri Fethiye'de Devam Edecek

İstanbul çekimleri bitmek üzere olan James Bond serisinin Skyfaal filminin bazı sahneleri Fethiye'de de çekilecek.
James Bond serisinin son filmi "Skyfall"un bazı sahneleri Fethiye'de çekilecek. Fethiye Emniyet Müdürü İbrahim Saffet Koçer, yaptığı yazılı açıklamada, film şirketinin Fethiye'deki çekimlerle ilgili olarak kendilerine dilekçe verdiğini belirtti.
Koçer, çekimlerin 24 ve 25 Nisan'da Koca Çalış Plajı'nda, 26 ve 27 Nisan'da Fethiye İskelesi'nde yapılacağını kaydetti.

Haberin Tamamı İçin:

Tartışmalı Bond Filminin Yapımcısı Konuştu

Tartışmalı Bond Filminin Yapımcısı Konuştu

Türkiye'de tarihi mekanlara zarar verdiği gerekçesiyle tartışılan James Bond serisinin son filmi 'Skyfall'un yapımcısı Michael Wilson, çekimler sırasında Kapalıçarşı'nın çatılarına zarar vermemek için 135 bin liralık masraf yaptıklarını açıkladı.
Çatıların orijinal haline hiçbir şekilde dokunulmadığını belirten Wilson, motosikletin binaya çarpma sahnesinde ise söz konusu görüntülerdeki binanın kendileri tarafından inşa edildiğini gerçek gibi yansıtıldığını dile getirdi.
Türkiye'yi modern haliyle yansıtmaya çalıştıklarını ifade eden Wilson, "Etrafta gördüğünüz yerel halk değil bi...

Haberin Tamamı İçin:

'Gazeteciliği Bıraksın, Hollywood'a Gitsin'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Sabah Muhabiri Figüran Oldu Bond Setine Girdi!

Yüzlerce figüran her gün sette çalışıyor. Neden biri de biz olmayalım? Hemen bir oyuncu ajansına kayıt ve birkaç gün sonraki telefondaki ses: Yarın saat sabaha karşı 04.30'da AKM'nin önüne gelin! Tabii işler sıkı tutuluyor. Hollywood prodüksiyonu ne de olsa. Bir sözleşme imzalıyorsunuz, fotoğraf çekmek, demeç vermek gibi şeyler yasak. Ama iyice baktım izlenim yazmakla ilgili bir madde yok. Yola devam...
Sabaha karşı 05.30'da Kapalıçarşı'nın önünde yüzlerce figüran toplaşıyorsunuz. Kırmızı bir bileklik takıyorlar, set alanında görevli olduğumuz anlaşılsın diye. İki de fiş veriyorlar, kahvaltı ve öğlen yemeği için. Kıyafet kontrolünü unutmayalım... Eğer üzerinizdeki uygunsa bir sorun yok, değilse kıyafet veriyorlar...
ÜÇ AMBULANS HAZIR BEKLİYOR
Kahvaltı sonrası 07.30'da set çalışmaya hazır. Motosikletli kovalamaca sahnesinde alışveriş yapan halkı canlandırıyoruz, yüzlerce figüran, çoğu yaşlı. Çünkü, gün ortasında yaşlıların boş vaktinin daha fazla olduğu düşünülerek, figürasyon karması ona göre seçilmiş. Adamların titizliği karşısında şapka çıkarmamak elde değil. Koca bir günü tek bir sahne için feda ettiler! Ama "Hollywood'da işler böyle yürür," derlerdi zaten. Para da, zaman da bol. Hedef iyi iş çıkartmak. Sette hem İngilizce hem Türkçe anonslar yapılıyor.
Figürasyonlardan sorumlu çalışanlar çok kibar. "Teyzeciğim, amcacığım, arkadaşım" gibi hitapların yanında en çok "lütfen" kelimesini işitiyoruz. Yorulanlara sık sık dinlenmeleri salık veriliyor.
Sette üç ambulans da hazır bekletiliyor. Bol bol deneme çekimi yapılıyor. Bizden istenilen motosiklet geçerken sağa sola kaçışmamız. En küçük ayrıntı bile şansa bırakılmıyor. Bu titizliği görünce, zarar verme meselesi konusunda adamların biraz günahını alıyoruz gibime geldi. Mesela deneme çekimlerinde motosikletin geçeceği yola plastik bir zemin yerleştiriyorlar. Belediyenin yolu zarar görmesin diye, gerisini siz düşünün. Akşama kadar yapılan deneme çekimleri sonunda sahne bir kerede çekiliyor. Tabii James Bond'u canlandıran Daniel Craig yok, onun yerine dublörü var. Akşam 19:30'da ise paydos... Ve bu yoğun, eğlenceli figürasyonluk görevi karşılığında 40 TL'yi size takdim ediyorlar.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaErtuğrul GünayİstanbulJames BondKapalıçarşıMuhteşem Yüzyıl
Görüş Bildir