Sabah'a Göre Firuzağa'daki Saldırı: 'Her Şey Çocuklu Kadına Laf Atmakla Başladı'

 > 
60PAYLAŞIM

Cuma gecesi Firuzağa'da ünlü müzik grubu Radiohead için 'Velvet Indieground Records' adlı mekanda düzenlenen etkinliğe bir grup saldırmış, insanları darp etmiş ve mekanda bulunanlara 'bir daha için burada da göreyim',  'sizi içeride yakarız' şeklinde tehditlerde bulunmuşlardı. 

Sabah gazetesi ise saldırının alkol kullanılması yüzünden değil, mekanda bulunanların bir kadına laf atması üzerine gerçekleştiğini ileri sürdü.

Son olarak etkinliği yapılan saldırıyla ilgili olarak 3 kişi gözaltına alınmış, adliyedeki ve emniyetteki ifadelerinin ardından 3 saldırgan da serbest bırakılmıştı.

Firuzağa Saldırısında Adliyeye Sevk Edilen İki Kişi Serbest - onedio.com
Firuzağa Saldırısında Adliyeye Sevk Edilen İki Kişi Serbest - onedio.com

Saldırganların 'Sizi içeride yakarız', 'Ramazan'da utanmıyor musunuz lan! Seni öldürürüm' tehditlerinin sebebi Sabah gazetesine göre mekanda bulunanların yoldan çocuğuyla geçen kadına laf atması.

Gazete haberi internet sitesinden 'Her şey çocuklu kadına laf atmakla başladı!' başlığıyla paylaştı

Sabah'tan Nazif Karaman'ın haberinde  'bir kısım basının ‘Ramazan’da alkol kullandılar diye saldırıya uğradılar’ diye lanse ettiği olayların mahallede ikamet edilen Z.B isimli genç kadına laf atılıp küfredilmesi ile başladığı öğrenildi. Emniyette alınan ifadeler gerçeği ortaya çıkardı' ifadelerine yer verildi.

Haberde yer alan videoya göre ise, sosyal medyadan gösterilen tepkiler 'algı operasyonu'

Haberde, Z.B. isimli bir kadının 17 Haziran akşamı saat 18:30-19:00 sularında Tophane’de oturan annesinin evinden çıktığı sırada plakçının önünde hakarete uğradığı savunulurken “Bu sırada kalabalıktan bir kişinin kendisine hakaret ve küfür ettiğini kaydeden Z.B., ‘Ne haliniz varsa görün’ diyerek olay yerinden ayrıldığını, olaya mahalle bakkalı ve bina görevlisinin de şahit olduğunu kaydetti. Evine geldiğini ve iftara gelen eşinin moralinin bozuk olduğunu fark edince kızının babasına olayı anlattığını, kendisinin de yaşadıklarını eşine söylemek zorunda kaldığını belirten Z.B,, ‘Eşim onları uyarmak için evden çıktı. Sonrasına şahit olamadım’ dedi” ifadeleri kullanıldı.

Saldırganlar küfür yemiş ve kimse darp edilmemiş

Gazete salgınlardan birinin emniyet ifadesine dayandırdığını iddia ettiği sözleri şöyle aktardı:

'Eşine yapılanların zoruna gittiğini ve konuşmak üzere söz konusu plakçıya gittiğini kaydeden D.B, plakçı önündeki insanlara eşinin yaşadıklarından bahsedince küfür ettiklerini, kendisinin de iş yeri sahibini sorduğunu, bu sırada içeri doğru itildiğini söyledi. İş yeri sahibini dışarıdaki manzarayı göstermek üzere plakçı önüne çıkardığını bu sırada ortalığın karıştığını anlatan D.B, ‘Ben plakçıya giderken kimseye haber vermedim ama mahallem olduğu için beni tanıyıp olay yerine gelenler olmuş olabilir. Tanıdık kimseyi görmedim. Kimseyi darp etmediğim gibi hakaret ve küfür de etmedim.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir