Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Rüzgar Çetin Hakkında Şikâyetinden Vazgeçen Şehit Polisin Eşi Konuştu: 'Sadece Sigorta Parasını Alacağım'

 > 
63PAYLAŞIM

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in çarptığı otomobilde şehit olan polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz herhangi bir maddi menfaat sağlamadığını, sadece sigortadan gelecek parayı alacağını söyledi. Alagöz'ün, Çetin ailesinden 1,5 milyon lira "kan parası" aldığı yönünde iddialar basına yansımıştı... 

Beyaz TV’deki bir programa telefonla bağlanan Özlem  Alagöz, dava süresince yıprandığını, pes ettiğini söyledi ve şöyle konuştu: 

“Çocuklarıma konsantre olmam gerekiyordu. Zaten bir baba yokluğunu yaşıyorlar, annenin de psikolojisi had safhada bozuldu. Çocuklarıma motive olmak istiyorum.” 

Çetin ailesinden maddi ve manevi tazminat istemediğini belirten Alagöz, “Sadece sigorta yaptırdığınızda, karşı tarafa verilecek bir 310 bin lira para var. Başka da hiçbir şekilde para konusu söz konusu olmadı. Benim de ihtiyacım yok zaten” dedi.

Alagöz şikayeti geri çekme kararının bütün aile tarafından alındığını açıkladı.

Ne olmuştu?

Adana’da oturan şehit polisin eşi Özlem Alagöz ve ailesi, Adana Adliyesi’ne giderek, davanın görüldüğü İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmek üzere, "şikayet talebinden feragat" dilekçesi sunmuştu.

"Şikayetimizden ve davaya katılma talebimizden feragat ediyoruz"

pbs.twimg.com

Şehit polis memuru İsmet Fatih Alagöz

Alagöz ailesinin dilekçesinde, "Sanık Rüzgar Çetin hakkındaki şikayetimizden ve davaya katılma talebimizden feragat ediyoruz. Bu doğrultuda gereğinin yapılmasını adı geçen tüm katılanlar adına vekaleten arz ve talep ederiz" denilmişti.

Yaralanan polis memuru Emre Tetik de şikayetinden vazgeçmişti...

Yaralanan Polis, Rüzgar Çetin Hakkındaki Şikâyetini Geri Çekti - onedio.com
Yaralanan Polis, Rüzgar Çetin Hakkındaki Şikâyetini Geri Çekti - onedio.com

Rüzgar Çetin'in 22.5 yıla kadar hapsi isteniyordu

Kaza anı kameralara yansımıştı

Rüzgar Çetin dün akşam saatlerinde Silivri Cezaevi'nden tahliye edildi...

Tutuklu yargılanan Rüzgar Çetin, 4 Ekim’de yeniden hakim karşısına çıktı. 

Yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'in yargılandığı, bir polisin şehit olması ve bir polisin de yaralanması ile sonuçlanan kazaya ilişkin davada savcı, Rüzgar Çetin hakkında bilinçli taksirle ölüme ve yaralamaya sebep olmak suçundan iddianamedeki gibi 3 yıldan 22,5 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Rüzgar Çetin'e 6 yıl 3 ay hapis cezası veren mahkeme heyeti, tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak oy çokluğu ile Çetin'in tahliyesine karar verdi...

Rüzgar Çetin Tahliye Edildi... - onedio.com
Rüzgar Çetin Tahliye Edildi... - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir