Rusya'dan Erdoğan'a: 'Vaatlere Ne Oldu?'

 > -

Rusya'dan Erdoğan'a: İyi Komşuluk Vaatleri Noldu

Rusya'dan Erdoğan'a: İyi Komşuluk Vaatleri Noldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti kongresi kürsüsünden Rusya, Çin ve İran’a yaptığı “Suriye konusunda görüşlerinizi gözden geçirmelisiniz” çağrısına Moskova’dan tepki geldi.

Rus hükümetinin resmi yayın organı ‘Rossiyskaya Gazeta’ gazetesinde yayınlanan ‘Tek bilinenli denklem’ başlıklı haberde, Erdoğan’ın çağrısına yanıt vermeden önce Türkiye’deki siyasi gelişmeler ilginç bir üslûpla incelenerek şöyle deniyor:

22 yıl iktidar

Türkiye’deki İslamcıların mutluluktan dans ederek zafer marşı söylemelerinin tam zamanı. Erdoğan, basit iç siyasi kombinasyonlarla en az 12 yıl daha iktidarı elinde tutma formülünü bulmuşa benziyor. Ankara’da parlamenter yönetime sadece 2 yıl daha sevinebilecekler. Sonra Türkiye’de başkanlık seçimleri yapılacak. Beklenmedik bir gelişme yaşanmaz ise Erdoğan kazanacak. Erdoğan oldukça kolay bir şekilde orduyu dize getirdi. Otoritesi ise düşmek yerine tam tersine tırmandı. Dış politikada yapılan hatalar bile onun otoritesine gölge düşürmedi. Toplam 22 yıl Türkiye’nin başında kalmış olacak.

Haberin Tamamı İçin:

Rusya'dan Erdoğan'a: 'Vaatlere Ne Oldu?'

Rusya'dan Erdoğan'a: 'Vaatlere Ne Oldu?'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanÇinİranRecep Tayyip ErdoğanRusyaSuriye
Görüş Bildir