Rumlar'dan İsrail'le Enerji atağı

-

Rumlar'dan İsrail'le Enerji atağı

Rumlar'dan İsrail'le Enerji atağı

Rum yönetimi, doğal gaz sıvılaştırma terminali kurulması için karar aldı.

Kıbrıs Rum yönetimi Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanı Neoklis Silikiotis, Rum tarafında doğal gaz sıvılaştırma (LNG) terminali kurulması için kararın alındığını açıkladı.

Silikiotis, ''büyük, uluslararası çaplı kuruluşların, bu terminal yatırımına katılmak için ilgi gösterdiğini" belirtti.

Doğal Gaz Konferansı'nda konuşan Silikiotis, hükümetin birkaç hafta içinde, devleti, gelecekte bütün doğal gaz konularındaki görüşmelerde temsil edecek kuruluş olacak Devlet Hidrokarbon Şirketi'yle ilgili çalışmaları tamamlayacağını söyledi.

Rum tarafının ülkede ve uluslararası alanda enerji sektörüyle ilgili gelişmeler konusunda önemli bir dönemeçte olduğunu ifade eden Silikiotis, ''Gelişmelerin şekillendiği net bir görüntümüz vardır. Hedefimize dikkatli ama durmadan ilerliyoruz'' dedi.

Bölgede bir enerji merkezi olmayı amaçladıklarını ifade eden Silikiotis, geliştirilecek altyapılar arasında, doğal gazı, kıyıdan uzaktaki adaya nakledecek bir deniz altı boru hattı ve bir LNG terminali yapımı bulunduğunu açıkladı.

''LNG terminalinin yapım kararı alınmıştır. Geriye kalan planlamayı ve gelecek adımları ileri götürmektir'' diyen Silikiotis, bu önemli projeye yatırım yapmak için mali şirketler dahil, uluslararası şirketlerin büyük ilgisinin olduğunu kaydetti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İsrail
Görüş Bildir