Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ruhun Hangi Dünya Şehrine Ait?

 > 
73bPAYLAŞIM

Bedenin buraya ait, peki ya ruhun nereye ait?

1. Öncelikle bir kıta seç!

2. Peki ya sen, hangi mevsimin insanısın?

Yaz
Sonbahar
Kış
İlkbahar
4 Mevsimin de
Hiçbirisinin

3. Kurgusal bir şehir seç!

Kayıp Şehir - Atlantis
Ayrık Vadi - Yüzüklerin Efendisi
Hogsmeade - Harry Potter
King's Landing - Game of Thrones
Zion - The Matrix
Los Santos - GTA
Cloud City - Star Wars
Gotham - Batman
The Capitol - Açlık Oyunları

4. Yeni tanıştığın birisine, onu ikinci defa gördüğünde nasıl davranırsın?

5. Aşk hayatını tanımlayan sıfatı öğrenelim bir de!

6. Bu memlekette yaşamaktan memnun musun peki?

Ülkemi seviyorum
Bir öyle düşünüyorum, bir böyle
Nefret ediyorum tabii ki

7. Ruhunun ait olduğu şehre gideceksin diyelim. Hadi yanında da bir Türk ünlü götür. Ama kimi?

Sıla
Yıldız Tilbe
Şebnem Ferah
Nejat İşler
Orhan Pamuk
Cem Yılmaz
Güler Sabancı
Acun Ilıcalı
Erdal Beşikçioğlu

8. Senin neye alerjin var?

9. Son soru: Fotoğraf çektirirken, genelde hangi pozu verirsin?

Barış işareti yaparım
Öpücük atarım
Dilimi dışarı çıkarırım
Somurturum
Gülümserim
Göz kırparım
Birisine kulak yaparım
Yanlışlıkla gözümü kaparım
Fotoğrafı çektirirken poz veririm

"Viyana" çıktı!

Senin ruhun Viyana ait. Sen zevkli bir insansın, bunu giyiminden kuşamından, yemek- müzik zevkinden gözlemlemek mümkün. Hayatında hep belli bir standart vardır ve bunun altına hiç düşmezsin. Söz konusu sen olunca kaliteden bahsetmek mümkün yani. Bunun yanında sofistike bir insansın, istesen de basit olamıyorsun. Sanat ve edebiyat aşığı olduğunu da söylemek gerek. Bu yüzden sana bu yeryüzünde en uygun yer: Viyana!

"Londra" çıktı!

Senin ruhunun ait olduğu dünya şehri Londra. Öncelikle dışarıdan bakıldığında çok burnu havada gibi göründüğünü söylemek gerek. Ama tabii ki böyle görünmende bazı sebepler var. Mükemmeliyetçisin bir kere. Sonra elit ve asil olduğunu da söylemek lazım. Pahalı zevklerin de vardır. Konformistsin bir yandan da. Yani sırf insanlar seni burnu havada görüyor diye kendinden ödün veremezsin ya!..

"Havana" çıktı!

Senin ruhunun bu yeryüzünde ait olduğu yegane yer, Küba'nın başkenti Havana. Sen kapitalist dünyaya karşı bir insansın ve çok iyi biliyorsun ki, sen asla bindiğin araba, giydiğin kıyafet, yanında taşıdığın çok akıllı telefon değilsin. Senin ederin bunlardan çok daha fazlası. Seni insan eden özelliklerin, adaletin yılmaz savunucusu olman, idealizmin, sıcakkanlılığın ve pek tabii ki çılgınlığın. Yani kapitalist şehirlerde köle gibi yaşamaktansa, fakir ama özgür yaşayayım diyenlerdensin. Helal olsun sana!..

"Amsterdam" çıktı!

Senin ruhun özgür bırakılsa, anında Amsterdam'a yerleşir; çünkü sen delisin deli. Ama hani vardır ya, kafasına estiğini yapan deliler, heh işte öyle bir delilikten bahsediyoruz burada. Evet evet, senin zincirlenemez bir ruhun var ve oldum olası kafana göre yaşamak istedin. Salak toplumsal kabullerse senin önüne hep set çekti. Eminiz bunu bir gün aşacaksın. Bunu aşmak içinse en ideal şehir pek tabii: Amsterdam. Bol kekli, bol dumanlı günler diliyoruz efendim :)

"Seul" çıktı!

Senin ruhunun ait olduğu dünya şehri, Güney Kore'nin başkenti Seul. Senin bir sıkıntın var: Her dışarıya çıktığında ve insanların arasına karıştığında onların suratına bakıyorsun ve ruhun daralıyor. Çünkü hepsinin suratında gereksiz ciddiyet var. Onlar sürekli bir yerlere yetişiyorlar, çarpıyorlar, önüne geçiyorlar. Sense güler yüze, saygıya, inceliğe dikkat eden birisi olduğun için her seferinde kalbin kırılıyor, ruhun daralıyor. İşte tam bu yüzden dünyanın en çocuksu, en saygılı, en güleryüzlü insanlarının olduğu şehir Seul, senin ruhunun ait olduğu yer!

"San Francisco" çıktı!

Senin ruhunun ait olduğu yer: San Francisco! Sen her şeyden önce gerçekçi bir kişisin ve gerçekçi bir insanın bu yeryüzündeki nirvanası San Francisco'dur. Çalışkansın, işinde gücündesin, azimlisin! Bu kadar çalışkanlık başka yerlerde heba olabilecekken, San Francisco'da değer kazanır. Ayrıca sende tam bir ticaret kafası olduğunu söylememiz gerek. Evet senin için para "her şey" demek değil; fakat parasız da hiçbir şey yapılamıyor biliyor musun?

"Melbourne" çıktı!

Senin ruhun yeryüzünün en yaşanabilir şehri olan Melbourne'e ait. Sen rahat bir insansın ve darlanmaya asla gelemiyorsun. Zaten oldum olası insanların telaşesine hep uzaktan baktın. Hiç aceleye gelemezsin, bir işi yaya yaya yaptığın zaman her zaman daha başarılı oldun. Bunun yanında kibar bir insan olduğunu da söylemek gerek. Dikkatlisin, naziksin ve insanların da sana öyle davranmasını istiyorsun. Havalı olduğunu söylemiş miydik? :)

"Helsinki" çıktı!

Senin ruhunun ait olduğu dünya şehri pek tabii ki Helsinki. Sen insanlara dışarıdan ilk bakışta soğuk gelebilirsin. Aslında haklılar da; çünkü evet, yeni tanıştığın biriyle hemen kaynaşamıyorsun. Belli bir süre mesafelisin; ancak bir alışırsan... Aslında içinde uçuk kaçık bir insan yatmakta. Ne zaman ne yapacağı belli olmayan, manyaklığı içselleştirmiş birisi. Son olarak zarif ve estetik bir insan olduğunu söylemek gerek, ey İskandinav ruhlu kişi!

"Buenos Aires" çıktı!

tinypic.com

Senin bu yeryüzünde ait olduğun yer: Buenos Aires. Sen egzotik bir kişisin. Gizemlisin, insanlar seni hep merak eder durur. Ancak mesafeli biri değilsin asla. Aksine oldukça sıcakkanlı, arkadaş canlısı birisin. Zekisin, komiksin, konuşkansın ve de dışa dönüksün. Seninle muhabbet etmek, galiba dünyanın en zevkli şeyi. Bir de öylesine bir gamsızlığın var ki, dibinde parça tesirli bomba patlasa, "burası çok mu sıcak oldu ne?" dersin, o derece :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
salih-sevindi

seul çıktı be banane seuldan

eylul-ayse-daskin

ne parismi

Gizli Kullanıcı

okuduğum yorumların hepsi nerdeyse Seul çıkmış :D

Gizli Kullanıcı

Seeuuuuul. Yaşamak istediğim şehir di zaten :D

sacmalama-tabii-ki-deliyim

Seul çıktı inanamıyoğum fhndfgdspfgoks Bekle beni kore <3

Görüş Bildir