Rtük'ten Halk Tv'ye Bir Ceza Daha Geldi!

 > -

Rtük'ten Halk Tv'ye Bir Ceza Daha Geldi!

Rtük'ten Halk Tv'ye Bir Ceza Daha Geldi!

Gezi parkı direnişi sırasında yaptığı yayınlarla ilgi odağı haline gelen Halk TV'nin çökertilmesi operasyonunda yeni adım: RTÜK, Halk TV'ye 146 bin TL ceza daha kesti.

Gezi parkı derinişini dünyaya duyuran ve 24 saat kesintisiz yayın yaparak ilgi odağı haline gelenHALK TV'nin kapatılması için devreye konulan senaryo devreye sokuldu.

RTÜK, önceki günHALK TV'ye 10 bin TL ceza kesmişti. Bugün ise HALK TV'ye bir programda "sigara göründüğü" gerekçesiyle 146 bin TL ceza verildi.

www.gercekgundem.com 'un edindiği bilgiye göre, RTÜK cezayı verirken, Halk TV'yi "ulusal çapta yayın yapan kanal"kategorisine soktu. Böylece, cezanın miktarını da yükseltme olanağı yaratıldı. Öte yandan, RTÜK'ün bir hafta içinde iki ceza kesmesi kanalın yöneticileri Hakan Aygün ile Şaban Sevinçtarafından masaya yatırıldı.

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aygün, RTÜK'ün yeni cezasını Facebook adresinden şu sözlerle duyurdu

"HALK TV'YE RTÜK CEZALARININ ARDI ARKASI KESİLMİYOR! BU KEZ "FİLM GÖRÜNTÜSÜNDE SİGARA GÖRÜNDÜ" DİYE 146 BİN LİRA CEZA KESİLDİ! ŞERİAT DEVLETLERİ HARİÇ DÜNYANIN HİÇBİR ÜLKESİNDE "SİGARA-İÇKİ" GÖRÜNDÜ DİYE SANAT ESERİ SAYILAN FİLMLER MOZAİKLENMİYOR! RTÜK'ÜN CEZAYI HALK TV'Yİ "UYDU KANALI DEĞİL ULUSAL YAYINCI" SAYARAK EN ÜST DERECEDEN KESMESİ İSE ZATEN HEDEFİN HALK TV OLDUĞUNU ANLATIYOR!!!"

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookGezi Parkı
Görüş Bildir