Roj ve Nuçe Tv'ye Darbe

 > -

Roj ve Nuce Tv'ye Darbe!

Danimarka'da mahkeme, aralarında PKK ile aynı çizgide yayın yapan NUÇE TV ve ROJ TV'nin bulunduğu üç televizyon kanalının yayın lisanslarını ipta...

Haberin Tamamı İçin:

Danimarka Roj Tv'nin Lisansını İptal Etti

Danimarka'da Kophenhag Eyalet Mahkemesi, Roj Tv davasında, aralarında PKK ile aynı çizgide yayın yapan Nuçe Tv'ninde bulunduğu üç televizyon kanalının yayın lisanslarını iptal etti, kanalların bağlı bulunduğu Mezopotamya şirketine ise 5 milyon kron (1.7 milyon TL) ceza kesti.

Karara itiraz hakkı bulunurken, itiraz edebilmek için de 5 milyon kron para cezasını ödemesi ya da bir teminatta bulunulması gerektiği belirtildi.

Danimarka'da bir basın kuruluşuna verilen en yüksek ceza olarak değerlendirilen karara şirketin itiraz hakkı bulunuyor. Ancak, itiraz edebilmek için de 5 milyon kron para cezasını ödemesi ya da bir teminatta bulunması gerektiği belirtildi.

2 HAFTALIK İTİRAZ SÜRESİ

İki hafta içerisinde itiraz edilmemesi durumunda MMC, Nuçe ve Roj TV'nin yayın lisansları iptal edilmiş olacak. Şirketin yetkililerinden Amed Dicle, itiraz konusunda neler yapılacağını avukatların netleştireceklerini belirterek, "İki hafta içerisinde itiraz edilmezse televizyonlarımızın yayınları duracak.

Savcılık, şirketlerin tamamen kapatılması yönünde görüş bildirdi. Mahkeme ise verdiği bu kadar yüksek para cezası ile aslında savcılığın kararını onaylamış bulunuyor" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Darbe
Görüş Bildir