Rita Ora'nın Koronavirüs İle Mücadeleye Destek Olmak İçin Giyim Koleksiyonu Çıkarması Tepkilerle Karşılandı

0PAYLAŞIM

Fırsatçılık mı, yardımseverlik mi bilemedik.

Ünlüler son dönemde gündemi anında ticarete dökme konusunda son dönemde ekstra başarılı.

Kylie Jenner, bir videosunda kızına mırıldandığı şarkı interneti sallayınca hemen ertesi gün buna özel giysileri satışa sunmuştu. Aynısını daha önce Beyoncé de yapmış, kendisini boykot edenlerin başlattığı #boycottbeyoncé etiketini tişörtlere bastırmış ve bu durumu da lehine çevirmişti.

Şimdi ünlü şarkıcı Rita Ora da benzer bir girişim ile gündemde.

Koronavirüs önlemlerini alan ve bulaşma konusunda insanların dikkatini çekmek isteyen şarkıcı sosyal medyanın gündemini değiştirdi.

Koronavirüs yayılmasına dikkat çekmek isteyen yıldız, virüs baskılı ürünlerden oluşan bir koleksiyon çıkardı.

Koronavirüs salgını başladığından beri bu konuya dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak isteyen Rita Ora, önce aktivistliği ile bilinen şarkıcı Bob Geldof'a ulaşmış. Onun tavsiyeleri ile de bir sembol tasarlamışlar.

View this post on Instagram

Covid-19 is impacting the world in a way none of us could have imagined. Over the last few months we have watched this virus spread throughout the world not quite understanding its impact. I think by now we all understand that this is something that is having and will continue to have devastating effects on everyone. We all have a part to play in helping to stop the spread. Thinking about what I can do to try and help, I reached out to Sir Bob Geldof for advice on how best to make any kind of difference. Bob was beyond gracious, as of course he has been the master of mobilising young people all his life. The first idea was to design a symbol to remind us all that we have a battle to fight together. After working on this symbol, I sent it to the @UNFoundation, who helped set up the COVID-19 Solidarity Response Fund for the World Health Organisation @WHO. I started discussing with them how we could work together, to encourage people to unite to combat as much as we can the spread of this virus. There are simple things we can all do to make a difference. To create as much awareness as we can, we are launching this symbol and an instruction page to offer some guidance from, and with support of the WHO. We have made available some simple merchandise with all proceeds going directly to the COVID-19 Solidarity Response Fund. We would love you to buy whatever you can afford or make a small donation, but I wanted you to know that if that is not possible for you even sharing or posting the symbol will help. Please - Stop the Spread. Play Your Part! I love you, Rita x

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on

Ortaya virüsün barış işareti ile engellendiği bir tasarım çıkmış.

"Hepimiz bulaşmanın bir parçasıyız" farkındalığını yakalamak ve bulaşmayı azaltmak için "Stop The Spread" (bulaşmayı durdur) sloganı seçilmiş.

Tüm gelirinin Birleşmiş Milletler'in desteklediği ve Dünya Sağlık Örgütü'ne bağlı olan "COVID-19 Dayanışma Vakfı"na bağışlanacağı açıklanan koleksiyon tartışmaları da beraberinde getirdi.

Tişört, sweatshirt ve şapkadan oluşan koleksiyon, sosyal medyayı ikiye böldü.

Pek çok firma üretime ara vermiş ve kepenkleri indirmişken Rita Ora'nın yeni ürünler çıkarması; bu giysileri üreten işçilerin ve onların sağlık durumlarının sorgulanmasına sebep oldu.

Öte yandan bu girişimin PR amaçlı olduğu da düşünüldü tabii.

Tüm dünya panik halindeyken işin bu yönünün düşünmek bazıları tarafından tuhaf bulundu.

Ayrıca neden kendi servetinden bağış yapmak veya zengin ünlüler arasında kampanya başlatmak yerine niye herkesi dahil etmeye çalışıyor?

Bu ve elbette çalışanların şartları sosyal medyada en çok sorulan sorular oldu.

Yine de yardım amaçlı olması ve insanlardaki bilinci artıracağı düşüncesiyle şarkıcıyı destekleyenler de fazlaydı.

Ünlülerin ellerindeki şöhret gücünü bu şekilde kullanmalarını destekleyen ve bunun herkese örnek olmasını isteyen çok kişi var. Hiçbir şey yapmadan oturanları düşününce bu hareket en azından iyi niyetli görünebiliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yescelkk

salak karı

corumfbi

PR/PaRa

Görüş Bildir