Ringo Starr'ın Şarkısı Çocuk Kitabı Oluyor

 > -

The Beatles - Octopus's Garden (animasyon video):

Ringo Starr'ın Şarkısı Çocuk Kitabı Oluyor

Müzik tarihinin gelmiş geçmiş en ünlü gruplarından The Beatles'ın bateristinin "Abbey Road" albümünde yer alan 1969 tarihli şarkısı "Octopus's Garden", çocuk kitabı haline getirilecek

The Beatles grubu üyesi Ringo Starr, 45 yıl önce yazdığı “Octopus’s Garden” (Ahtapotun Bahçesi) isimli şarkısının resimli çocuk kitabına dönüştürülmesi konusunda Simon&Schuster yayıneviyle anlaştı.

Kitabın çizimleri, çok satan seri çocuk kitaplarını da resimlemiş olan Ben Cort tarafından yapılacak.

The Beatles - Octopus's Garden (animasyon video):

Ringo Starr, şarkısını 1968 yılında The Beatles’tan ayrı olduğu süreçte yazmış. Ailesiyle Sardunya’da tatil yaptığı sırada tanıştığı bir tekne kaptanı kendisine ahtapotlarla ilgili enteresan bilgiler verir. Ahtapotların denizin dibinde taşlarla yaptıkları bahçeleri anlatır.

Kitabın editörü Ingrid Selberg (Simon&Schuster), çocuklara barış ve sevgiyi bu güzel sözlerle ve çizimlerle sunmaktan mutlu olduklarını söylüyor. Kitabın, bu özellikleriyle komik ve güzel bir kitap olacağını, ebeveynler, büyükanne, büyükbabalarla beraber okunabileceğini belirtiyor.

Kitap ciltli basılacak, Ringo Starr’ın bilinmeyen şarkılarının yer aldığı bir CD ile beraber satışa çıkacak. İngiltere’de 24 Ekim tarihinde, Kuzey Amerika’da ise Ocak 2014′de satışa çıkması bekleniyor.

Milliyet Sanat

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İngiltereKitapmüziktatil
Görüş Bildir