RIM, Blackberry 10 İçin Servis Ücretlerini Değiştiriyor

-

Rım, Blackberry 10 İçin Servis Ücretlerini Değiştiriyor

Rım, Blackberry 10 İçin Servis Ücretlerini Değiştiriyor

BlackBerry 10 işletim sistemi için sıkı bir çalışma için olan RIM, yeni sürüm ile birlikte servis ücretlerinde de değişikliğe gidiyor. Daha önce tek bir standartta servislerini sunan RIM, artık farklı katmanlar içerisinde servislerini ücretlendirmeyi planlıyor.

Yatırımcılara konuşan RIM'in patronu Thorsten Heins, kurumsal pazarda eski payını geri almak için kullanıcılara bir servis sunum teklifleri arasından istediğini seçme imkanı vereceklerini açıkladı.

Hem kurumsal hem de son kullanıcılar, şu an ki ödedikleri miktarı, BB10 ile seçtikleri servis seviyesine göre yine ödemeye devam edecekken, daha azını ödemeleri veya ücretsiz kullanmaları da mümkün olacak.

Özellikler gelişmiş güvenlik, mobil cihaz yönetimi ve diğer servisleri kullanmak isteyenler ücretli abonelik isteyecek. Ancak bu özellikleri istemeyen kullanıcılar için ücretsiz seviyeye kadar gidebilecek bir fiyatlandırma olacak.

Üçüncü çeyrek sonuçlarına göre RIM, 2.7 milyar dolarlık satış gelirinin 982 milyon dolarını bu servislere borçlu. Firma kullanıcılarını bu servisler içerisinde belirli bir katmanda tutmayı istiyor.

Ücretlendirme detayları BB10 resmi lansmanından sonra belli olacak. Ancak Bloomberg, ücretlerin üçte bir oranında düşürüleceğini iddia ediyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Blackberry
Görüş Bildir