Richard ve Karavan Kedisi Willow: Sevimli Dostuyla Yollara Düşen Bir Gezgin Hikayesi Daha!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Yanına tüylü dostunu alıp yollara düşmüş bir gezgin hikayesi de Avusturalya'dan geldi.

Richard East ve kedisi Willow karavan şekline dönüştürülmüş küçük minibüslerinde Avusturalya'da geziyor, birlikte vahşi doğayı keşfediyor ve en önemlisi de dostluklarının keyfini çıkartıyorlar. 

Bu iki maceraperestin haberini sizlere Mashable'dan derledik.

Haberin Tamamı İçin:

10 yıldır aynı şirkette çalışan Richard, çok sıkıldığını ve uzun bir tatile ihtiyacı olduğunu fark etmiş fakat "Altı ay seyahat edip sonra tekrar aynı sıkıcı işe dönmek istemedim, bu yüzden de evimi satıp bu minibüsü karavan haline getirdim." diyor.

Richard East ve kedisi Willow, Tazmanya'nın Hobart kentinde yaşadıkları evden vazgeçip, bu el yapımı karavanda gezginler gibi yaşamaya başlamışlar.

Karavan toplam 7.8 metreküp bir iç hacme sahip ama içinde küçük bir mutfak, yatak, kitap rafları, radyo gibi ikiliye yetebilecek bir çok lüks var.

Aslında Willow'u Richard'ın eski kız arkadaşı bir barınaktan sahiplenmiş ama sonra bakamayacağına karar verince Richard hiç düşünmeden Willow'u en yakın dostu olarak almaya karar vermiş.

Artık bütün maceraları ortak yaşıyorlar çünkü onlar ömür boyu dost kalacak bir ikili.

Willow da gezgin olmaya çoktan alışmış, Richard ona bir gezdirme tasması takmıyor. Mola verdikleri veya gece kalmak için durdukları yerlerde Willow keşiflere çıkıp sonra geri dönüyor.

İstediği yerde istediği kadar dinleniyor fakat Richard Willow'un en çok karavanın üzerinde uyumaktan hoşlandığını söylüyor.

Ayrıca Richard ve Willow yalnız da değiller. Evcil hayvanlarıyla birlikte yollara düşmüş bir çok başka gezginle de karşılaşıyorlar.

Samara ve Glen adlı iki gezgin de kedileri Batman ve Kitty ile birlikte Avusturalya'yı geziyorlar.

Willow'un pahalı, yumuşak ve lüks desenli kedi yatakları yok.

Yapay tırmanma duvarları da kullanmıyor.

Çünkü o en yakın dostu Richard gibi bir gezgin. Richard "Willow evinin bu karavan olduğunu çok iyi biliyor, tek değişen şey bahçemiz oluyor, o da bunun farkında ve bundan gayet mutlu." diyor.

İkilinin sosyal medya hesaplarını takip eden binlerce kişi var ama Richard bundan asla para kazanmak istemediğini, sosyal medyayı yalnızca maceralarını paylaştıkları bir yer olarak gördüğünü söylüyor.

Heryere birlikte gidebiliyorlar ve son bir yılda, 1 patlak tekerlek, Richard'ın kafasına atılan üç dikiş ve Willow'un patisini hafif incitmesi dışında hiçbir sorun yaşamamışlar.

İkisi de hallerinden gayet mutlular. Doğanın, özgürlüğün ve dostluğun keyfini çıkartıyorlar. Maceraları da yakın zamanda bitecek gibi görünmüyor!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KitapSosyal Medyagezgin
Görüş Bildir