Rich Kids of Suriye: Ülkeleri Yanıyor, Onlar Zevk-i Sefa İçinde Yaşamaya Devam Ediyor!

4.9bPAYLAŞIM

Haberlerde gördüğümüz, küçücük bedeni sahile vurmuş küçük Aylan, enkazların arasından çıkarılmış yaralı ve şaşkın Umran... Suriye ile ilgili her haber, durdurmaya yahut yardım etmeye gücümüzün yetmeyeceğini bildiğimiz halde kendimizi suçlu hissettiriyor. İştahımızı kesiyor, uykularımızı kaçırıyor ve boğazımızda bir yumru bırakıyor... değil mi?

Peki ya bu ülkenin "sorumluları"?

Suriye'nin "sahipleri", savaşı başlatanlar? Onlar nasıl hissediyorlardır sizce?

Suriye bidiğimiz gibi; gelecek belirsiz, vatandaşları ya kaldıkları yerde bombalardan yahut açlıktan ölümü bekleyecekler, ya da denizlerde ölüm riskiyle ülkeden kaçacaklar...

Suriye'nin sıradan vatandaşları ölüm kalım derdindeyken; "büyük adamlar" nerede dersiniz?

Halk adına kararlar alan, aldıkları kararların ve adına konuştukları insanların sorumluluğunu taşıması gerekenlerden; rejimin kurucularından ve savaşın zeminini hazırlayanlardan bahsediyoruz.

Avrupa başkentlerinin güvenli ortamlarında, lüks içerisinde yaşayıp gitmiyorlardır... Hele hele sorumlu oldukları ülkeleri yanarken, lüks hayatlarını teşhir etmiyorlardır... değil mi?

Bilakis! Suriye'nin şimdiki durumunun mimarlarının ve ailelerinin rahatı fazlasıyla yerinde! Örneğin Akram Junior adeta "Rich Kids of Syria" gibi takılıyor!

Suriye'nin Eski Savunma Bakanı Mustafa Tlas'ın torunu olarak Avrupa başkentlerinde servetini sergiliyor, gününü gün ediyor.

Dedesi Mustafa Tlas da Suriye karışmaya başladığı gibi ülkesini terk etmişti. Önce Fransa'ya sağlık sebepleriyle gittiği söylendi, ardından ise Dubai'ye yerleştiği...

Nahed Ojjeh ise, Eski Savunma Bakanı Mustafa Tlas'ın kızı olarak, ülkesindeki savaşa silah taşıyan Suudi bir iş adamı ile evliydi.

Nahed Ojjeh ise, Eski Savunma Bakanı Mustafa Tlas'ın kızı olarak, ülkesindeki savaşa silah taşıyan Suudi bir iş adamı ile evliydi.
Nahed Ojjeh ise, Eski Savunma Bakanı Mustafa Tlas'ın kızı olarak, ülkesindeki savaşa silah taşıyan Suudi bir iş adamı ile evliydi.

İş adamının ölümünden sonra zaten oldukça büyük olan servetini adeta katladı. 

Paris'te yüksek sosyeteye yönelik büyük ve çılgın partiler vermesiyle ünlü Nahed Hanım'ın da Suriye pek aklına gelmiyor gibi...

Bir diğer "büyük adam" ve aile yakını Rıfat El Esad ise Londra'daki dokuz yatak odalı malikanesi ile İspanya Marbella'daki villası arasında mekik dokuyor.

Kendisi Suriye'den 30 yıl önce sürülmüştü. Esad'ın babasına karşı başlattığı başarısız darbe girişimi sonrası Avrupa'ya kaçtıktan sonra lüks içinde yaşamaya başladı.

Oğlu Siwar da aynı şekilde, Paris'in en hızlı yaşayan gençlerinden biri...

Esad'ın amcası, Rıfat El Esad'ın zaten Paris, Londra ve Marbella başta olmak üzere pek çok Avrupa şehrinde lüks evleri var.

Bu görmüş olduğunuz "dev yapı", Rıfat El Esad'ın Marbella'daki evinin girişi...

Bu ünlü torunların Avrupa'nın en güvenli şehirlerinde mafyavari bir aksesuar gibi kullanarak poz verdikleri silahların ülkelerinde gerçekten patlamasını umursamıyor gibiler.

Bugatti, Ferrari ve pek çok araba daha Akram'ın en kıymet verdiği şeylerden olmalı ki sosyal medya üzerinden sürekli paylaşıyor.

"Sert adam" pozları, dünyanın en güvenli şehirlerinin en lüks ve güvenli semtlerinde veriliyor.

Düşününce; bu çocuk da birilerinin biricik torunu...

Akram ve Siwar da öyle...

Bu kadar vurdumduymazlık, sorumsuzluk ve vicdansızlık yorum kaldırmaz!

Suriye'nin "gerçek" sahiplerine en yakın zamanda barış diliyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ewdewdwe

sonradan görme maymunlar

Gizli Kullanıcı

OLSUN ONLAR BİZİM DİN KARDEŞLERİMİZ. Değil mi aq arap sevicileri?

aes

adaletini s. dünyası.

Gizli Kullanıcı

Bir tek ülke istiyorum adı ''Dünya'' Bir tek ırk istiyorum adı ''İnsan'' Bir tek kaynak istiyorum adı ''Sevgi'' N.Hikmet (sınır sınır dedikçe daha çok öleceğiz,hayvan çiftliğini okuyanlar bilir)

srkn-fndlr

KKTC de Erbilli hainlerle dolu.

Görüş Bildir