Rezidans Fiyatına Mezar!

 > -

Rezidans Fiyatına Mezar!

Rezidans Fiyatına Mezar!

Taşı toprağı altın denilen İstanbul’da bir metrekare toprağın en pahalı olduğu yer mezarlıklar oldu. 333 mezarlığın bulunduğu kentte, şehir içindeki mezarlıklarda yer yok. Talep olup arz olmayınca mezar yeri sahipleri uçuk fiyatlar karşılığında hakkını devrediyor. İnternetten satışa çıkarılan mezar yerlerinin fiyatları lüks rezidanslarla yarışıyor. Kentin en gözde mezarlıklarından olan Zincirlikuyu’da fiyatlar, 200 bin ile 750 bin lira arasında değişiyor. İnternetteki ilan sitelerinden satışa çıkarılan mezar yerleri için ‘acilen’ ve ‘ihtiyaçtan’ ifadeleri de yer alıyor.

TURİST ÖMER’İN YANI 750 BİN TL

750 bin TL fiyat konulan mezar yerinin büyüklüğü ise yaklaşık 10 metrekare. Bir metrekaresi 75 bin liraya denk gelen mezar yerini satışa çıkaran Haluk Gegelioğlu, ilanın açıklama bölümünde de mezar yerini “Sadri Alışık’ın mezarını geçince, Ayhan Işık’ın mezarına gelmeden alt sırada” olarak tarif ediyor. Müşteri gibi aradığımız mezar yerinin sahibi, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda yer bulmanın imkânsızlığından bahsettikten sonra fiyatta pazarlık payı olmadığını da sözlerine ekledi.

HAK DEVİR SÖZLEŞMESİ

Zincirlikuyu’daki bir mezar yerini 400 bin TL’ye satışa çıkaran bir başka kişiyi aradığımızda ise bir yakını adına satış yaptığını ve pazarlık payı olduğunu söyledi. Mezar yerinin devri konusunda herhangi bir yasal sorunun da olmadığını söyleyen satıcı, noterden yapılacak ‘hak devir sözleşmesiyle’ satışın yapılabileceğini belirtti.

Şefik DİNÇ - AHT

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Altınİstanbul
Görüş Bildir