Resim Gibi Görünen 10 Şahane Fotoğraf

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Fotoğraf gibi görünen resimler ve resim gibi görünen fotoğraflar. Sanat giderek kafa karıştırıcı olmaya başladı.

1. 

Fotoğraf sanatçısı Veronika K. Ko bu kareyi Moskova'da bir gölde yakalamış. Aslında amacı gölde süzülen kuğuları fotoğraflamakmış ama çok uzaklaşan kuğulardan geriye bu tüy kalmış. Suyun görüntüsü yağlı boya gibi değil mi? Üstelik hiç fotoşop da yok.

2. 

Leon Neal bu fotoğrafı Londra'da bir dans gösterisinde çekmiş. Aslında fotoğrafta tek bir balerin yani Laurretta Summerscales var. Bu harika renkleri yaratan ise uzun pozlama.

3. 

Arthur Morris sadece suyun fotoğrafını çekerek ortaya tablo gibi bir fotoğraf çıkarmış. Gerçekten başarılı.

4. 

Bu noktacıklar fotoşop marifeti sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Onlar ateş böcekleri. Japonya'nın Nagoya şehrinde Yume Cyan tarafından çekildiler.

5. 

Rus fotoğrafçı Andre Ermolaev İzlanda'yı havadan fotoğraflamış. Görmüş olduğunuz fırça darbeleri aslında nehirler ve buzullar.

6. 

Renkli karıncalar gibi görünen kayakçıları fotoğraflayan ise Alman sanatçı Stephen Zirwes.

7. 

Bu parlak turuncu ancak boyayarak oluşur diye düşünmek çok kolay. Oysa bu filtresiz fotoğraf Howard Ignatius tarafından Yosemite Milli Parkında çekilmiş. Fotoğrafçı şelalenin üzerine düşen güneş ışığını yakalamak için epey beklemiş.

8. 

Bu çok acayip fotoğrafta neye baktığınızı bilmiyorsunuz değil mi? Ay ve deniz manzarası gibi görünen bu kare aslında duvara asılan bir çeşit yünlü kumaş. Ay gibi görünen ise çivinin başı. Fotoğraf Aditya Vardhan Tibrewala'ya ait.

9. 

Bu harika kırmızılıktaki fotoğraf NASA'nın uydu çekimlerinden biri. Görmekte olduğunuz yer ise Desolation Canyon.

10. 

Zaten NASA'da çalışıyorsanız fotoğrafçı olmanız çok mantıklı. Çünkü bu harika fotoğraf da astronot Don Pettit'e ait. Uluslararası Uzay İstasyonundan, uzun pozlama ile çekilen bu kare yıldızlı gecelerin ışıltısını ekrana taşıyor. Gerçekten muhteşem.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

JaponyaUzay
Görüş Bildir