Repulze - Mobil İnceleme

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Repulze - Mobil İnceleme

Repulze - Mobil İnceleme

Repulze oyununa ait görseller, ilk nesil PS'de oynadığım ilk oyunlardan birisini hatırlattı bana. Üstünden geçen zaman nedeniyle oyunun adını maalesef hatırlayamasam da, Repulzer'in beni o günlere götüreceğine olan inancım tamdı. Nitekim öyle de oldu. Her ne kadar yıllar önce PS'de oynadığım oyunun çok daha iyi grafiklere sahip benzer bir halini iPad'imde oynamak benim için ilginç bir tecrübe olsa da, bu duruma GTA: Vice City ile zaten alışıktık.

Özellikle grafikleri muhteşem olan Repulze'nin çıkış sürümünde bazı sıkıntılar vardı. Mesela Gate'lerden topladığımız Boost'ların kullanımı iPad'de pek sorun olmasa da, iPhone ya da iPod Touch gibi küçük ekranlı cihazlarda sorun yaratıyordu. Bu nedenle çok sevdiğim bu oyunu sizlere tanıtmak için bu tarz küçük hataların giderileceği ilk güncellemenin çıkmasını bekledim. İlk güncelleme çıktığına, bu hatalar da giderildiğine göre, artık gönül rahatlığıyla oyunu sizlere tanıtabilirim :)

Oyunun hikayesine göre; büyük bir şirkette test pilotusunuz ve test edeceğiniz hovercraft'lar ile pistleri en kısa sürede tamamlayıp kendinizi kanıtlamanız gerekiyor. Bu bağlamda düşündüğümüzde Repulze'nin bir çeşit yarış oyunu olduğunu yineleyelim. Fakat oyun boyunca diğer oyuncularla değil, sürekli olarak kendi yaptığımız süre ile yarışıyoruz. Sonuçta test pilotuyuz zaten, ne bekliyorduk ki?

Oyundaki amacımız her pistte bize verilen 3 farklı görevi tamamlamak. Bu görevlerin neler olduğuna değinmeden önce pist boyunca karşımıza çıkacak olanlardan bahsedelim. Oyunun belki de en can alıcı kısmı Gate'ler. Oyunda kırmızı ve yeşil olmak üzere iki farklı gate bulunuyor ve hovercraft'ımız ile bunların içinden her geçişimizde aracımız enerji topluyor. Fakat hangi renk enerji toplamamız gerektiğine dikkat etmek gerek. Kırmızılardan geçmemiz gerekirken yeşillerden geçersek gemimiz kısa süreli sarsıntı yaşıyor ve birkaç saniyelik kayıp yaşıyoruz. Üstüste aynı renk gate'ten her üçüncü geçişimizde kullanacak kadar enerji toplamış oluyoruz ki buna oyunda " boost " adı veriliyor. Bunu bir nevi nitro gibi düşünebiliriz.

Oyun genelinde toplam 9 farklı pist ve 6 farklı Hovercraft bulunuyor. Yeni bir pist ya da hovercraft'ı açabilmemiz için belirli sayıda "Badge" toplamamız gerekmekte. Peki, bu Badge'de neyin nesi? Yukarıda da bahsettiğim gibi her yarış pistinde toplam 3 tane tamamlamamız gereken görev bulunuyor. Bu görevler pisti belirli bir sürenin altında tamamlamak, en az 8 boost toplamak ya da en fazla 3 çarpışma yaşamak şeklinde oluyor. Tamamladığımız her görev için bir Badge kazanıyoruz ve bunlarla yeni pistler ve hovercraft'lar otomatik olarak açılıyor. Güzel sistem.

Grafik olarak oldukça iyi bir deneyim sunan Repulze, gelen güncelleme ile küçük hatalarından da ayıklanmış durumda. Ayrıca geliştirici firma tarafından oyun 3 farklı aşamaya ayrılmış ve şu an ilk aşama içerisindeyiz. Oyunun ikinci ve üçüncü aşamasında gelecek yenilikler ile oyun çok daha kaliteli bir hâl alabilir, yani önü oldukça açık. Şu sıralar indirim ile 1.79 TL'ye satılan Repulze'yi kaçırırsanız üzülürsünüz, benden söylemesi :)

Yapım Pixelbite

Fiyatı 0.99$

Web http://www.pixelbite.se/?page_id=1235

OGZ Notu: 4.5 / 5

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Appleoyunweb
Görüş Bildir