Renkleri Algılama Şekline Göre Sen Nasıl Birisin?

4.5bPAYLAŞIM

Herkes renkleri aslında birbirinden çok daha farklı şekilde algılar. İşte biz de bugün senin algılama şekline göre sana seni anlatacağız. Hazır mısın?

1. Hadi başlayalım: Sence bu renk hangisine daha yakın?

Turuncu
Kahverengi
Kırmızı

2. Peki ya bu renk?

Gri
Yeşil
Mavi

3. Bu renk hangisine daha yakın sence?

Yeşil
Sarı

4. Bu renk, bu renk... Sence hangisine daha yakın?

Gri
Mavi
Mor

5. Desen desen buna ne renk derdin?

Kahverengi
Kırmızı
Mor

6. Hadi bakalım: Bu hangi renge daha yakın?

Sarı
Mavi
Yeşil

7. Bu renk tonunu tarif etmek için sadece üç renk seçeneğin var: Hangisini seçerdin?

Gri
Yeşil
Mavi

8. Bu ton sence kesin hangisinin tonu?

Mor
Beyaz
Mavi

9. Veee son olarak aşırı tatlı bir renk: Ama hangi renk bu renk?

Turuncu
Kırmızı

Yolculuğa aç bir maceracı!

Sen hayatı daima dibine kadar yaşamak istiyorsun. Öyle ki deneyebileceğin kadar çok şey denemek, görebileceğin kadar çok şey görmek ve tadabileceğin kadar çok zevk tatmak istiyorsun! Bu yüzden de çoğu zaman sonuçlarını düşünmeden kendini her türlü maceraya atıyor ve gerçekten hayatın tadını en güzel şekilde çıkarıyorsun. Senin yerinde olmayı, senin kadar cesur ve korkusuz olmayı gerçekten çok isterdik be güzel insan!

İflah olmaz bir pesimist!

Çok üzgünüz bunu bu şekilde yüzüne vurmak istemezdik ama durum bu güzel kardeşimiz. Sen gerçekten iflah olmaz bir pesimistsin! Her durumda sürekli başına gelebilecek en kötü senaryoya odaklanıyor, bardağın bir türlü dolu kısmını göremiyor hep boşta takılı kalıyorsun. Dahası bunu sen kendine bile bile yapıyorsun! Kim bilir, belki de bugüne kadar hep kötü şeylerle karşılaştın ve o yüzden kendini umutlandırmak istemiyorsun hayata karşı. Ama şunu unutmamalısın; hayatta hep kötü şeyler yaşamayız, karşımıza hep kötü insanlar çıkmaz. Bu hayatta iyi insanlar ve güzel şeyler de var! Sen sadece inan ve değişime kendi içinde başla güzel dostumuz. Unutma; kötü düşünürsen kötüyü, iyi düşünürsen iyiyi kendine çekersin!

Realistlik alın yazın olmuş!

Çok ciddiyiz, biz senden realistini görmedik bu hayatta. Neden mi? Çünkü hani en azından çocukken hayaller dünyasında yaşar ya insan, sende böyle bir durum yok. Sen o zaman da realistmişsin, hala da öylesin. Adeta "büyüyünce astronot olacağım" diyen çocuğa gülüp de "ben muhasebeci olacağım" diyen çocuk gibisin! Senin hayatında gerçek dışı şeylere ve boş hayallere yer yok çünkü. Her durumun mantıklı bir açıklaması olduğuna inanır ve gerçekten her durumdan da olabildiğince mantıklı bir şekilde kurtulmaya çalışırsın. Mesela bir kere durum neyse artılarıyla eksileriyle ele alır ve ona göre hareket edersin. Biz senden mantıklısını görmedik yani güzel dostumuz! Hep böyle yap bizce, kendini daima garantiye alıyorsun çünkü bu sayede!

Filozof musun mübarek?

Gerçekten olabilirsin aslında filozof ya... Çünkü senin gibi hayatı bu kadar çok sorgulayan, her şey üzerine bu kadar fazla düşünen ve sürekli kafasında sorular dönen insanlar yalnızca filozoflar! Neden mi böyle dedik? E şimdi bir dön kendine bak; genellikle yalnız kalıp kendi düşüncelerin içinde kaybolmayı ve hayata dair sorularına cevaplar aramayı seviyorsun. Araştırmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi de seviyorsun! Dahası, bunu gerçekten çok başarılı bir şekilde yapıyorsun. Senin gibi biz de bazı şeyleri sorgulamak ve dahası bu kadar öğrenmeye aç olmak isterdik be güzel kardeşimiz!

Adeta optimist bir güneşsin!

Güneşin en büyük özelliği nedir? Etrafına enerji, ışık ve sıcaklık saçmasıdır değil mi? İşte sen çevrendeki insanlara resmen bunun kat kat fazlasını yapıyorsun! Girdiğin ortama bir anda bir hayat enerjisi, bir neşe ve samimiyet yayılıyor. Çünkü sen böyle bir insansın; enerjisi inanılmaz yüksek, neşeli, samimi ve en önemlisi optimist! İçinde bulunduğun durum ne kadar karanlık olursa olsun sen o ışığı bulur, yoksa bile kendin yaratır ve muhakkak aydınlığa çıkarsın! Çünkü umutsuzluğa kapılarak hiçbir şeyi çözemeyeceğini biliyorsun ve bu yüzden de hep en iyisine odaklanıp hep onu yakalamaya çalışıyorsun! Keşke hepimiz senin gibi olsak be güzel insan!

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
leyla-m-va

Realistlik alın yazın olmuş! Çok ciddiyiz, biz senden realistini görmedik bu hayatta. Neden mi? Çünkü hani en azından çocukken hayaller dünyasında yaşar ya insan, sende böyle bir durum yok. Sen o zaman da realistmişsin, hala da öylesin. Adeta "büyüyünce astronot olacağım" diyen çocuğa gülüp de "ben muhasebeci olacağım" diyen çocuk gibisin! Senin hayatında gerçek dışı şeylere ve boş hayallere yer yok çünkü. Her durumun mantıklı bir açıklaması olduğuna inanır ve gerçekten her durumdan da olabildiğince mantıklı bir şekilde kurtulmaya çalışırsın. Mesela bir kere durum neyse artılarıyla eksileriyle ele alır ve ona göre hareket edersin. Biz senden mantıklısını görmedik yani güzel dostumuz! Hep böyle yap bizce, kendini daima garantiye alıyorsun çünkü bu sayede!

sejj

bu ne herkes mi realist

sevil-bulut

Yeşile sarı deseydim ''süper bir hayal gücün var gerizekalı'' diyecekti sanırım :))

imbatsdaughter

Güneşin en büyük özelliği nedir? Etrafına enerji, ışık ve sıcaklık saçmasıdır değil mi? İşte sen çevrendeki insanlara resmen bunun kat kat fazlasını yapıyorsun! PARDON AMA TANIYACAĞINIZ EN NEGATİF İNSANIM cidden mi?

kimkaaaai

Çok ciddiyiz, biz senden realistini görmedik bu hayatta. Neden mi? Çünkü hani en azından çocukken hayaller dünyasında yaşar ya insan, sende böyle bir durum yok. Sen o zaman da realistmişsin, hala da öylesin. Adeta "büyüyünce astronot olacağım" diyen çocuğa gülüp de "ben muhasebeci olacağım" diyen çocuk gibisin! Senin hayatında gerçek dışı şeylere ve boş hayallere yer yok çünkü. Her durumun mantıklı bir açıklaması olduğuna inanır ve gerçekten her durumdan da olabildiğince mantıklı bir şekilde kurtulmaya çalışırsın. Mesela bir kere durum neyse artılarıyla eksileriyle ele alır ve ona göre hareket edersin. Biz senden mantıklısını görmedik yani güzel dostumuz! Hep böyle yap bizce, kendini daima garantiye alıyorsun çünkü bu sayede! BU SEFER TUTTU ONEDİO

kulliyen-yalan

Yolculuğa aç bir maceracı! Sen hayatı daima dibine kadar yaşamak istiyorsun. Öyle ki deneyebileceğin kadar çok şey denemek, görebileceğin kadar çok şey görmek ve tadabileceğin kadar çok zevk tatmak istiyorsun! Bu yüzden de çoğu zaman sonuçlarını düşünmeden kendini her türlü maceraya atıyor ve gerçekten hayatın tadını en güzel şekilde çıkarıyorsun. Senin yerinde olmayı, senin kadar cesur ve korkusuz olmayı gerçekten çok isterdik be güzel insan!

Görüş Bildir