RedHack ve Anonymous İşbirliği TTNet'e Fiş Çektirdi

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

TTnet Alt Yapısı Çöktü Kullanıcılar Çıldırdı

TTnet Alt Yapısı Çöktü Kullanıcılar Çıldırdı

Başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin belirli bölgelerinde internette ciddi bir sorun yaşandı.
Geniş bant internet hızında saat 21.00 civarında başlayan kesinti, Türk Telekom yetkililerinin verdiği bilgiye göre çözüldü.
Sorun, mobil cihazlarla internete bağlanan Tw...

Haberin Tamamı İçin:

Kullanıcılar Sıkıntılarını Twitter Aracılığıyla Anlattı.

Kullanıcılar Sıkıntılarını Twitter Aracılığıyla Anlattı.

Twitter’da kullanıcılar TTNET’in bağlantı hızının sıfıra düştüğünü belgelerken, bazı kullanıcılar da farklı fotoğraflarla TTNET ile dalgasını geçti.
İşte o twittler!
kabusshe

TTNet ’den açıklama : 70 milyon kenetlendi modemdeki 4. ışığın yanmasını bekliyor. Kurtuluş savaşında bu kadar kenetlenmemiştik.

denizsözlük
güzide medyamız arızanın sebebini araştırıyor olmalı. henüz #TTNet ve kesintiyle ilgili bir haber göremedim
göksu
İnternetimin kesik olmasının tek suçlusu #TTNet miydi yani? Şekilden şekle soktum burda modemi ve kendimi hay Allah.
merve
İnternet hayat damarımız olmuş meğerse. Bir anda gidince "ay ne yapıcam şimdi ben!" oldum Yapma bunu #TTnet
iremdemirkıran

TTNet kullanıcıysanız ve internetin gelmesini bekliyorsanız hayat gerçekten çok zor

Haberin Tamamı İçin:

123456'yı Değiştirin!

123456'yı Değiştirin!

“27 Nisan-1 Mayıs arasında kurumunuza siber saldırı yapılabilir!” Bu uyarı dün tüm kamu kurumlarının bilgi işlem yöneticilerine gönderildi. Gönderen ise TÜBİTAK.
TÜBİTAK bünyesinde çalışan Ulusal Bilgisayar Olayları Müdahale Ekibi Koordinasyon Merkezi (TR-BOME), Emniyet Genel Müdürlüğü Bilişim Suçlarıyla Mücadele Başkanlığı’ndan gelen siber saldırı olabilir uyarısının ardından kamuya muhtemel saldırıları anlattı ve önlem alınmasını istedi.
En dikkat çekici uyarı ise “Basit parolaları değiştirin” oldu. Bu uyarı akla RedHack’i ve onun hack’lediği Emniyet Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı...

Haberin Tamamı İçin:

'Saldırılar Durdurulamadı Fişi Çektiler'

'Saldırılar Durdurulamadı Fişi Çektiler'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

RedHack ve Anonymous İşbirliği TTNet'e Fiş Çektirdi

RedHack ve Anonymous İşbirliği TTNet'e Fiş Çektirdi

Dün İstanbul ve Ankara olmak üzere bazı illerdeki internet şebekelerinde yaşanan kesintiler hakkında TİB Teknik İşletme Daire Başkanı Dr. Barış Yaslan, kesintinin siber saldırıyla bir ilişkisi bulunmadığını belirterek, sorunun servis sağlayıcının teknik altyapısından kaynaklandığını açıklamıştı. TTNet ise gerçekleşen 2 saatlik kesintiye, program yüklerken oluşan teknik bir arızayı gerekçe gösterdi. Ancak RedHack sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda resmi ağızlardan yapılan açıklamaları yalanladı, “27 Nisan 2012 tarihinde, TTNet başta olmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı, Yargıtay ve birçok kuruluşa Anonymous, RedHack DGVirus, AnarcyCrew olarak ataklar düzenlenmiştir” açıklamasında bulundu.
Siber Saldırı öncesi yaşananları kısaca özetlemek gerekirse: Geçtiğimiz günlerde Anonymous, bir video aracılığıyla RedHack'e yönelik baskılara karşı RedHack’e destek vereceğini duyurmuş ve #opTurkey olarak örgütlenerek ilk saldırıyı 27 Nisan'da yapacaklarını açıklamıştı.
27 Nisan’da gerçekleşeceği açıklanan siber saldırı öncesi TÜBİTAK ‘basit parolaları değiştirin’ uyarısında bulundu. RedHack ise TÜBİTAK’ın uyarısına istinaden Radikal’e yaptığı açıklamada “Bizler sistemlere basit şifreleri deneyerek girmiyoruz, girdiğimiz sistemlerde şifrelerin basit olduğunu görüyoruz” dedi. Bir sisteme girmek için yüzlerce yol bulunduğunu söyleyen grup “Birini kapatsalar bir diğeri açık kalacaktır. TÜBİTAK’a tek önerimiz fişi çekip beklesinler” ifadelerini kullandı. Dün gerçekleşen siber saldırı sonrası kızıl hackerlar şu açıklamayı yaptı: “27 Nisan 2012 tarihinde, TTNet başta olmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı, Yargıtay ve birçok kuruluşa Anonymous, RedHack DGVirus, AnarcyCrew olarak ataklar düzenlenmiştir. Bu ataklardan Emniyet Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı siteleri Anonymous ailesi tarafından çökertilmiş, sorunu çözemeyen TİB yetkilileri çözümü yurt dışına çıkışları kapatmakta bulmuşlardır. Fakat bu taktiği bilen daha önce gören RedHack olayı TR içinden şekillendirmiş, yurtdışına kapalı olan server’lara (Türkiye içinden) çeşitli bilgisayarlardan DDOS yaparak dikkatlerini bir yöne çekmiş, onlar bununla uğraşırken ana sistemlerine, DNS sunucularına kadar sızılmıştır. Bu sızma ve saldırılarla baş edemeyenler neye uğradıklarını şaşırarak beklenmedik bu saldırı karşısında, sistemi kapatmakta, ADSL'ler başta olmak üzere birçok (TTNet'e ait) sistemin "fişini çekmek" zorunda kalmışlardır.” Açıklamanın…

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

1 MayısAnkaraDnsİstanbulRedhackSosyal MedyaTürk TelekomTwitterYargıtayhack
Görüş Bildir