RedHack, Ulaştırma Bakanlığına Saldırdı

 > -

RedHack, Ulaştırma Bakanlığına Saldırdı

RedHack, Ulaştırma Bakanlığına Saldırdı

Geçtiğimiz günlerde hem yerli hem de yabancı basında yer bulan Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlara Türkiye'de anlık engellemeler geleceği bilgisi üzerine kullanıcılar büyük tepki vermişti.

Hükümetin sosyal medya konusuna önem vermesi, buna dair tedbir almayı istemesi de gündeme getirildi. Bazı kaynaklarda, bakanlığın Facebook ve Twitter 'a anlık engellemeler yapacağı yazılıp çizildi.

Bakan Binali Yıldırım , sosyal medyanın anlık olarak engelleneceği iddalarını ise yalanladı. Zaten sosyal medyanın yapısı sebebiyle de bunun mümkün olmadığı, böyle bir çalışma olmadığını dile getirdi. Sosyal medya sitelerine herhangi bir şekilde sansür uygulanması söz konusu olamayacağının da altını çizdi.

1997 yılında kurulan RedHack ise bugün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın web sitesi ubak.gov.tr 'ye saldırdı. Bakanlığın sitesine şu anda erişilemiyor.

GÜNCELLEME Web sitesine şu anda yeniden erişim sağlanmış durumda. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı saldırıya hızlıca müdahale etti.

:: RedHack, Ulaştırma Bakanlığına Saldırdı

SDN - ShiftDelete.Net

Yazan : Sami Eyidilli

Daha önce e-ticaret ve dijital ajans gibi internet sektörlerinde tecrübesi bulunan Eyidilli, ShiftDelete.Net ailesinde İş Geliştirme Sorumlusu olarak çalışmakta ve yazarlık kariyerine de devam etmektedir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Binali YıldırımFacebookRedhackSosyal MedyaTwitterweb
Görüş Bildir