Redhack Devletin Siber Ordusundan Memnun: 'Büyürüz!'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Redhack Devletin Siber Ordusundan Memnun: 'Büyürüz!'

Redhack, devletin siber mücadele konusunda yaptığı atakla ilgili radikal.com.tr için önemli açıklamalarda bulundu. Devletin sosyal medyayı zapturapt altına almak istediğini belirten Redhack, siber ordu, siber kalkan, SOME gibi önlemlerin işe yaramayacağını, bunların karşısında Redhack’in de aynı halk mücadelesinde olduğu gibi daha da büyüyeceğini söyledi.

Siber güvenlik konusunda devlet önemli bir atak yaparak, 24 saat faaliyet gösteren bir yapı oluşturdu. Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulan Siber Güvenlik Kurulu çalışmalarını tamamlamış, hazırladığı eylem planı da dün Resmi Gazete’de yayınlanmıştı. Buna göre, Siber Olaylara Müdahale Merkezi (SOME) oluşturulacak. SOME’nin ulaştığı deliller kolluk kuvvetlerine verilecek. Kurumlara teknik destek verilecek. Tüm vatandaşlar eğitilecek...

Tam adı ‘Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve 2013-2014 Eylem Planı’ devletin siber güvenlik konusundaki mücadele planını Redhack’e sorduk:

“Gezi olaylarında en çok atılan 5 Tweet arasında Redhack’in hastag’i var. En aktif olan hesap Redhack hesabı oldu. Gezi Parkı olaylarının ardından 15 günde 400 bin kişi bizi takip etmeye başladı. Ama buna rağmen ısrarla bizden bahsetmeyip, sosyal medya sansüründen bahsetmeleri zaten işi bilenlerin anlayacağı bir durum. Biz eylemlerimizle gündeme geldiğimizden bu yana bu yönde çok fazla haber yapıldı. MİT, TÜBİTAK, TİB. UBAK işbirliğiyle kurulan ‘siber ordu’, MGK bünyesinde kurulan ‘Siber Guvenlik Kurulu’, TÜBİTAK bünyesindeki ‘siber kalkan’ derken şimdi de SOME...”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Bakanlar KuruluGezi ParkıRedhackSosyal Medya
Görüş Bildir