Real Madrid'in 400 Milyon Euroluk Yeni Stat Projesine Mahkeme Engeli

 > 
21PAYLAŞIM
Real Madrid'in 400 Milyon Euroluk Yeni Stat Projesine Mahkeme Engeli

Madrid Adalet Yüksek Mahkemesi, yasaya uymadığı gerekçesiyle Real Madrid'in stadının yeni tasarımıyla ilgili projenin iptaline karar verdi.

Çevreci bir örgütün yeni Santiago Bernabeu Stadı'na açtığı dava sonuçlandı.

Dava sonucunda, Madrid Adalet Yüksek Mahkemesi, toprak yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle Santiago Bernabeu'nun genişletilip üstünün kapatılması ve etrafına otel ve alışveriş merkezi yapılmasını içeren projenin iptaline karar verdi.

Yüksek Mahkeme, Madrid özerk yönetimi ile Real Madrid kulübü arasında 15 Kasım 2012 tarihinde yapılan anlaşmanın da geçersiz olduğunu duyurdu.

Karara itiraz hakkı bulunan Real Madrid Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Real Madrid Kulübü, Santiago Bernabeu Stadı'nın reformu projesinin hayata geçirilebilmesi için mahkeme kararının gerekçeleri doğrultusunda istenenleri karşılayabilmek için Madrid Belediyesi ve Madrid özerk yönetimi ile birlikte çalışacaktır" denildi.

Real Madrid yönetiminin, yeni tasarımında yeşil alan ve otopark sorunu bulunduğu belirtilen Santiago Bernabeu Stadı projesini bir daha gözden geçirmesi ve yerel yönetimler ile yeni bir anlaşma yolu bulması bekleniyor.

Eurosport

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir