Rasmussen: “Aptal Fikirleri Olanlar Kaygılanabilir”

 > -

Rasmussen İran'a Sert Çıktı

Rasmussen İran'a Sert Çıktı

Belçika Başbakanı Elio Di Rupo'yla görüşen Rasmussen, düzenlenen ortak basın toplantısında, İran 'ın açıklamalarıyla ilgili "Füze kapasitelerini saldırı amaçlı kullanma gibi aptal fikirleri olanlar Patriotlardan kaygılanabilir" dedi.

Rasmussen, "(İranlı yetkililerce dile getirilen) bu tür iddiaları bütünüyle ayıplıyorum. En başından itibaren (Türkiye'ye) Patriotların yerleştirilmesinin tamamen savunma amaçlı bir tedbir olduğunu açıklıkla belirttik" ifadesini kullandı.

Genel Sekreter Rasmussen, Türkiye'ye yerleştirilecek Patriot füzelerinin kimsenin saldırıyı aklından bile geçirmemesi için etkili bir caydırıcı unsur olmasını umduğunu dile getirdi.

(A.A)

Haberin Tamamı İçin:

Rasmussen'den Sert Türkiye Tepkisi

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmusen, Patriotların yeni bir dünya savaşına yol açacağını söyleyen İranlı komutana sert tepki gösterdi.

Belçika Başbakanı Elio Di Rupo ile ortak basın toplantısı düzenleyen Rasmussen, Suriye sınırına yerleştirilecek Patriotların sadece savunma amaçlı olduğunu bir kez daha vurguladı.

NATO Genel Sekreteri Rasmussen, "Bu iddiaları tamamıyla kınıyorum. Müttefikimiz Türkiye'yi korumak ve savunmak için oradayız. Saldırma gibi bir niyetimiz yok." dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BelçikaİranNATOSuriye
Görüş Bildir