Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Rapozof'tan Başarılı Türkçe Rap Klipleri

144PAYLAŞIM

Rapozof'un En iyi Klipleri (Sanatsal Türkçe Rap Klipleri)

Rapozof'un En iyi Klipleri (Sanatsal Türkçe Rap Klipleri)

Şüphesiz ki Rapozof dediğimizde aklımıza önce Rap sonra sanat ve sonra da kalite geliyor.

1999 yılından beri Türkçe Rap için savaşan üstad, her yeni işinde çıtayı bariz yükseltmekte.

Rapozof denince aklımıza sanatsal klipleri geliyor. Tabii bu kliplerin yönetmeni ve Rapozof'un kadim dostu "Oğuzhan Ejderoğlu" nu unutmamak gerekir. Rapozof o kadar net bir adam ki kliplerimi Allah ikimize de ömür verdiği sürece sadece ve sadece Oğuzhan çekecek diyor. Hadi şimdi şu sanatsal klipleri bir tanıyalım...

Rapozof - Kayboldum Sokaklarda

Şüphesiz ki En iyi Rapozof parçasından biridir. Klip de parça kadar şık ve sanatsaldır. Görüntüler ve klipteki renkler sound'la resmen dans etmekte.

Rapozof - Bulandık Günaha

Bana en iyi 5 Türkçe Rap klibini göster deseler kesinlikle içinde "Bulandık Günaha" olur. Müziği o kadar iyi ki resmen Rock & Rap altyapısının sentezi. Ve böyle bir altyapıyı bir Rap'çi yapıyor! Sözler anlaşılır ve anlamlı.  Klibin siyah beyaz olması, klibe Sancak, Sokrat, Heja ve Xir'in eşlik etmesi (Enstruman çalmayı bilmedikleri hareketlerinden bariz ortada fakat birlik olmak ve birlikten kuvvet doğması paha biçilemez!) Ayrıca dans eden bayan da çok profesyonel ve sound'a efsanevi bir hava katmış. Sonuna kadar bıkmadan, sıkılmadan izleniyor. Bu klip benim gözümde aşırı değerli. Nedeni beni anlatan satırlardan ziyade. Rapozof'un ülkemizdeki olayların sonucu Youtube'un kapanacağını bilmeden, klibe çıkış tarihi verdi ve klibi tam Youtube'un kapalı olduğu gün yayınladı ve 3 ay boyunca herkes bu klipten bi haberdi. Ama nedir? Adam sözünün eridir, ne diyorsa o :)

Yasaklanan Klip (Rapozof)

Rapozof bir röportajında şöyle der; 

-Neden "Yasaklanan Klip"?

-Aslında sadece anlamayanlara yasaklı. Başka bir olayı yok. Anlayan zaten yasak olmadığını biliyor. E bizi de özel insanlar biliyor tanıyor, diğerleri "neden yasaklanmış" diye öğrenmeye çalışırken zaten gerçek bir Rap dinleyicisi olmadığını ispatlıyor. Benim hayranlarım yok bana saygı duyan değerli insanlara yapıyorum bu müziği. Ha böyle bir parçayı neden yaptım diye sorarsanız ben bunu askerde yazdım. Askerde bir şekilde komutanlardan, tertiplere, alt devrelere herkese yayılmış dizi müzikleri ve Rap işleri yaptığım bende orda dayanamadım Rap hayatımı yazdım. Askerde yazmak için bol zamanınız oluyor. Sivile geçincede bu şarkıyı yaptım "bu rap işleri nasıl oluyor" diye soranlara buyur burdan yak kardeşim demek için. Ha birde eski günleri yad ettim. Yeni rap dinleyen kardeşlerim beni araştırmak isterlerse biyografim, diskografim Yasaklanan Klip'te.

Rapozof - Batan Geminin Malı

Hem senaryosu hem şarkısı bizi bizden alıyor. Her satırı yaşanmışlıkla dolu. Ve çok ustacı anlatılmış bir parça. Yeni nesil gençler gibi salya sümük ağlamıyor satırlar. Tecrübe ve kalite ortaya "Batan Geminin Malı" parçasını çıkarmış.

Bu kliple ilgili ansiklopedik bir bilgi verelim;

Bu klibi Hasan Kuyucu"  çekmiş. Ve klip Bursa'da çekilmiş. Hasan Kuyucu bu klibi referans gösterip çeşitli sanatçılara CV yollamış. Klibi çok beğenen Hande Yener, Kuyucu ile çalışmak istemiş. Ve Hasan Kuyucu "Ya Ya Ya Ya" şarkısına çektiği klip ile pop dünyasına girmiş şuan 4X4'lerle gezen Etiler'de viskisini yudumlayan bir yönetmen olmuş. Ey Rapozof sen ne güzellik yapmışsın adama be!

Rapozof - Öldür

Yeni nesil ergen Rapçiler, kalitesiz bir şarkı yapar ve dandik bir kamerayla dandik bir klip çeker. 

Rapozof ise kalitenin ve oldschoolluğun emriyle şöyle diyor bir röportajında;

-Öldür klibi, Bir gün yönetmenimle otururken bu parçayı dinliyorduk mini bir klip çekmek istedik ve bu klip mini bir İstanbul turu niteliğinde olsun istedik. Gece 12'de çıktık sabah 7'ye kadar 3 gece de böyle ufak bir şey çektik. Çok büyük bir senaryosu yok ama elimizden geleni yaptığımızı düşünüyorum.

Ben de diyorum ki bu ufak bi şey aslında o kadar büyük ki !

Parçada efsanedir,

"Hayaller sigaradır, öldür! O seni öldürmeden!" yani diyor ki "Öldür sigarayı o seni öldürmeden!" yani diyor ki; Hayaller öldürebilir :)

Cem Adrian & Rapozof - Yağmur RMX

Bu bir animasyon klip ama o kadar güzel anlatılmış ki parçaya muhteşem uymuş. Animasyonu yönetmen arkadaşım internetten bulmuş yapmış, ben çok beğendim diyor.

Bu parçayla ilgili "Cem Adrian & Sagopa Kajmer" feati yorumlarında bir tartışma var, Rapozof'un ki gerçek feat değil bu Remix diye. Hayır efendim bu gayet orijinal bir parça ve bandrollü albümde yer alıyor (Vokal Anestezi albümü, D&R'larda bulabilirsiniz) iTunes, TTNET Müzik gibi sitelerden indirebilirsiniz. Ayrıca Cem Adrian hangi Yağmur şarkısının başında " Yağmur Kar'dan hızlı Yağar " diyor? Tabii ki sadece Rapozof düetinde! Tavsiye edilir.

Rapozof - Fragman (Cypher Video)

Bu mini bir Cypher video. Öyle herkes bilmez. Youtube'a yüklendi ve tanıtımı yapılmadı. Tek verse hayatın ne kadar kısa olduğunu, hayatın bir fragman kadar kısa ve gerçek hayatın ölünce başlayacağını anlatıyor. Tavsiye edilir. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.

Rapozof - Silmedik Zamanında (Official Video)

Bu klipte renkler, resimler o kadar güzel ki sanarsınız savaş sonrası İsrail'de çekilmiş. Ama klibin mekanı Rapozof'un mahallesi : Fikirtepe. Parça bize küfürsüz diss nasıl olur onu gösteriyor ve klipte bize öyle el kol sallayarak Rap klibi çekmeyin genç arkadaşlar azıcık bakış açınızı geliştirin diyor.

Parçanın konsepti bize; vaktiyle Rapozof ve tayfasına diss atarak isim yapan rapçi arkadaşa sanatla isim yaptıktan sonra diss yapan bir Rapozof'u gösteriyor. Yani kimisi sadece diss atarak isim yapar kimisi de sanat yaparak isim yapar sonra diss atar. Bu parçaya gelen tepkilerin başında "bunca yıl sonra cevap?" geliyor. Evet Rapozof bunca yıl ona diss atan adamı takmadı ve sanatına baktı. Sanatıyla isim yaptı sonra diss yaptı. Reklamın iyisi kötüsü olmaz deyip yeni nesil gibi hadi hemen diss atıp isim yapayım demedi. Gerçek Rap dinleyicileri bunu anlamış olsa gerek? Yeni yetmeler ince çizgiyi maalesef çözemez..

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir