Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Raporda Tahrifat İddiasına Çifte Yalanlama!

Anasayfa > Gündem

Raporda Tahrifat İddiasına Çifte Yalanlama!

DENİZ ÇİÇEK / ANKARA

Görevden alınan TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz'ın Başbakan Erdoğan'ın ofisinde bulunan böcek soruşturmasıyla ilgili, 'Böcek raporunda tahrifat yapmamı istediler, bunu reddettiğim için görevden alındım'

sözlerine TÜBİTAK'tan yalanlama geldi.

TÜBİTAK tarafından yapılan açıklamada, kuruma hiçbir raporun değiştirilmesine yönelik talep gelmediği belirtilerek, 'Bütün bunlar yürütülen soruşturmanın ciddiyetini zedelemeye yöneliktir' denildi.

TÜBİTAK'tan yapılan yazılı açıklamada, TÜBİTAK eski yöneticisi Palaz'ın iddialarına yanıt verildi.

Açıklamada, Palaz'ın açıklamalarının gerçeklerle hiçbir ilgisinin bulunmadığı belirtilirken, 'Görev değişikliğinin, iddiaları ile ilgisi yok. Değişiklik kararı tamamen idari tasarruf. Başkan yardımcılığı görevinden aralık ayında alındı. BİLGEM başkanılığı ise Bilim Kurulu kararı ile sona erdi. TÜBİTAK'a raporun değiştirilmesine yönelik herhangi bir talep gelmedi. Bu iddialar asılsız. Ayrıca kendisi de bugüne kadar öne sürdüğü iddialarla ilgili olarak yönetime herhangi bir şikâyette bulunmadı. Bütün bunların yürütülen soruşturmanın ciddiyetini zedelemeye yönelik olduğu düşünülüyor' denildi.

Açıklamada, kamuoyunda yanlış bir algı oluşturulmak istendiği ifade edilerek, konuya yönelik hukuki hakların da kullanılabileceğine işaret edildi.

BAŞBAKANLIK'TAN DA AÇIKLAMA GELDİ

İddialarla ilgili Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, 'Gerçek dışı iddialar, kamuoyunu yanlış yönlendirmeyi ve gerçek dışı algı oluşturmayı amaçlamaktadır.' denildi.

  • Habertürk
Kaynak: http://www.haberturk.com/gundem/haber...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?