Görüş Bildir

Ramazan Bayramında Yasak Var mı? Ramazan Bayramı İçin Yeni Yasaklar...

Anasayfa > Güncel

13 Nisan günü başlayan oruç 12 Mayıs günü son bulacak. 13 Mayıs ise Ramazan Bayramı’nın 1. günü olacak. Bu yıl da bayram pandemi gölgesinde geçecek. Vaka sayıları düşünüldüğünde yeni önlemlerin alınmasının kaçınılmaz olduğu düşünülüyordu.  Yayılımı engellemek isteyen hükümet bayram için yeni önlemlerini açıkladı. Yeni yasaklar 29 Nisan'da başlayacak.

Koronavirüs önlemleri kapsamında getirilen kısmi yasaklar için verilen süre doldu. Bugün yapılan Kabine sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hükümetin Ramazan Bayramı ile ilgili kararı açıkladı. 

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

  • '29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.

  • Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek.

  • Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.

  • Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.

  • Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir.

Aşağıdaki Haber de İlginizi Çekebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?