Putin Genelkurmay Başkanını da Görevden Aldı

 > -

Putin Genelkurmay Başkanını da Görevden Aldı

Putin Genelkurmay Başkanını da Görevden Aldı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yürütülen yolsuzluk soruşturması kapsamında genel kurmay başkanını görevden aldı. Putin, üç gün önce de savunma bakanını uzaklaştırmıştı.

Görevden alınan Genel Kurmay Başkanı Nikolay Makarov'un yerini General Valeri Gerasimov'un alacağı açıklandı.

General Gerasimov, Çeçenistan savaşı sırasında Rus birliklerine komuta etmişti.

Rusya yetkilileri savunma bakanlığına ait taşınmaz varlıkların piyasa değerinin altında satışı ile ilgili bir yolsuzluk soruşturması yürütüyor.

Salı günü de Devlet Başkanı Putin# Savunma Bakanı Anatoli Serdyukov'u görevden aldığını ve onun yerine sadık müttefiki, eski olağanüstü hal bakanı Sergey Şoygu'yu getirdiğini açıklamıştı.

General Valeri Gerasimov, 2010 ve 2012 yılları arasında şu anda görevden alınan genel kurmay başkanı Nikolay Makarov'un yardımcılığını yapmıştı.

Rusya medyasında yer alan haberlerde, yeni genel kurmay başkanının Çeçenistan deneyimi öne çıkarılıyor.

Devlet Başkanı Putin, General Gerasimov'un savunma bakanlığı ile savunma sanayii arasındaki sorunlu ilişkileri düzeltmesi gerekeceğini vurguladı.

Putin, "Sık sık savunma bakanlığından üreticilere verilen siparişlerin değiştiğine tanık olduk. Teknoloji hızla değişiyor, yeni savaş yöntemleri gelişiyor. Tabii ki, ümit veren yeni teknolojileri kucaklamalıyız ama, aynı zamanda, belli bir istikrar da sağlamamız gerekiyor" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Olağanüstü HalRusyaSavaşVladimir Putin
Görüş Bildir