Putin'den Kritik Ziyaretler

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Putin'den Kritik Ziyaretler

Putin'den Kritik Ziyaretler

Putin, tansiyonun yükseldiği Ortadoğu'ya ziyaret gerçekleştiriyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'nin Türk jetini düşürmesinin ardından tansiyonun yükseldiği Ortadoğu'ya ziyaret gerçekleştirecek.
25 Haziran'da İsrail'e gidecek Putin, 26 Haziran'da Filistin'i ziyaret edecek ve Filistin lideri Mahmut Abbas'la görüşecek.
Rus liderin Filistin'den sonra Ürdün'e geçmesi ve Ürdün Kralı 2. Abdullah'la görüşme yapması planlanıyor.
Görüşmelerde İsrail-Filistin sorunu, Suriye krizi, ticari-ekonomik ilişkiler ve diğer uluslar arası gelişmeler ele alınacak.
Ürdün'ün alt yapı projelerinde Rus şirketlerinin de yer alması için talepte bulunacak Rusya lideri, Ürdün'ün inşa edeceği nükleer santral ve Akabe petrol terminalinin modernizasyonu ile yakından ilgileniyor.
İsrail'in nüfusunun altıda birinin Sovyetler Birliği'nden gelen göçmenlerden oluştuğunu hatırlatan uzmanlar, İran nükleer sorunu ve Suriye krizinde farklı yaklaşımlar olsa da iki ülkenin uluslararası alanda politikalarının örtüştüğüne dikkat çekiyor.
Kremlin'den yapılan açıklamada Putin'in dış politika öncelikleri arasında yer alan bölge ile Rusya arasında ilişkilerin güçlendirilmesine yönelik olduğu kaydedildi. 7 yıl aradan sonra Rusya liderinin ilk kez gerçekleştireceği ziyarette Nazi Almanya'sına karşı Kızıl Ordu'nun kazandığı zaferin anısına Netanya bölgesinde inşa edilen anıtın açılışı ile başlayacak.
Rusya Devlet Başkanı Putin, 25 Haziran'da İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile ikili görüşmeler yapacak. Görüşmelerde iki ülkenin 2011'de 2,9 milyar dolara ulaşan toplam ticaret hacminin artırılması atılacak adımlar ele alınacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaFilistinİranİsrailNükleer SantralRusyaSSCBSuriyeVladimir Putin
Görüş Bildir