Pürüzsüz Bir Cildin Tek Yolu: Buz Lazer Epilasyonu ve Bilmeniz Gereken Tüm Detayları Masaya Yatırıyoruz!

1PAYLAŞIM

Tıbbi sınıf buz lazer makineleri olan Soprano Ice Platinum ve Titanyum cihazları, kıl folikülü üzerine bir ışık demeti yoğunlaştırır. Işık daha sonra tüyün pigmenti tarafından emilir ve tüy folikülüne kontrollü hasar vererek gelecekte yeniden büyümesini engeller.

Eğitimli uzmanlarca uygulanan, tüm cilt tiplerini tedavi etmek ve mümkün olan en iyi sonuçları vermek için tasarlanmış endüstri lideri sonuçları almanızı sağlar.

Ağda ya da tıraşı düşünebilirsiniz ama peki ya daha kalıcı sonuçlar? İpeksi pürüzsüz bir cilt yeterli değilse, lazer epilasyon sizi ağda ve tıraş ile ilişkili sürekli maliyetlerden (ve güçlüklerden) kurtaracaktır!

Not: Bu bir tanıtım içeriğidir.

Yaz aylarında lazer epilasyon yaptırabilir miyim?

Yılın herhangi bir zamanında hem daha koyu cilt tiplerini hem de bronzlaşmış cildi (doğal bronzluk veya sahte bronzluk) tedavi edebiliyoruz.

Daha eski cihazlar, kişiler için sınırlayıcı olan bronzlaşmış cildi yalnızca solduğunda tedavi ediyorlardı. Buz lazer İstanbul’da sonuç olarak yeni bir tedavi tekniği geliştirdik. Lazerimizin dalga boyunu geliştirerek cildinizin üst katmanlarından kurtulabiliriz, bu da ten renginin solmasını beklemek zorunda kalmadan tedavilerinizde güvenle devam edebileceğimiz anlamına gelir.

Cildinizin tedavi için uygun olmadığını hissettiğimiz nadir durumlar olabileceğini lütfen unutmayın, örneğin güneş yanığı sorunu tespit edilirse! Hastalarımızın güvenliğini çok ciddiye alıyoruz, bu nedenle reddedilirseniz lütfen üzülmeyin, ancak bunun lazerden zarar görmemenizi sağlamak için olduğunu unutmayın.

Lazer Epilasyon, batık tüylere yardımcı olur mu? Dr.Leyla Arvas açıkladı;

Kesinlikle, çoğu zaman hastalarımızın batık tüylerinin birçoğunun ilk tedaviden sonra kaybolduğunu gözlemledik, ancak biz bunların tamamen yok olmasını sağlamak için birkaç seans öneriyoruz.

Lazer Epilasyon ağrılı mıdır?

Hastalara, tedavileri sırasında biraz rahatsızlık hissedebileceklerini belirtiriz. Bu his, genellikle deriye elastik bir bant yapıştırıp çekmeye benzetilir. Ancak birçok hasta tedavinin beklediklerinden çok daha rahat olduğunu bildiriyor ve daha önce ağda yaptıranlar genellikle ağrı seviyesinin daha tolere edilebilir olduğunu söylüyor.

Rahatsızlık konusunda endişeleriniz varsa, yeni Soprano Titanium Lazer tercih edilebilir bir seçenek olabilir. Bu yenilikçi lazerin en büyük faydalarından biri, başlığın daha soğutulmuş olması ve tedaviyi neredeyse ağrısız hale getirmesidir.

Lazer Epilasyon ile hangi cilt tonları ve tüy renkleri tedavi edilebilir?

Lazer Epilasyon teknolojisi ilk geliştirilirken sadece koyu tüyler ve açık ten tonları tedavi edilebiliyordu. Bunun nedeni, ilk lazerlerin tüylerdeki pigment ile ciltteki pigmenti ayırt edememesi ve bu nedenle daha koyu cilt tonlarının tedavi edilmesinin yanıklara ve pigmentasyonda değişikliklere yol açabilmesiydi.

Bununla birlikte, teknoloji ilerledikçe, ayarlanabilir dalga boylarına sahip lazerler geliştirilerek, daha koyu cilt tonlarında, bronzlaşmış ciltte Buz Lazer Epilasyon kullanımını güvenli hale getirmenin yanı sıra, daha açık tüy renklerini de hedefleyebilir hale geldi.

Kaç seans Lazer Epilasyon tedavisine ihtiyacım olacak?

En iyi sonuçları elde etmek için, her randevu arasında 4 ila 8 hafta ara ile 4 - 8 Lazer Epilasyon tedavisi seansı öneririz .

Bunun nedeni, tüylerin büyüme döngüsünün üç aşamada gerçekleşmesidir: uzama, dinlenme ve geçiş ve bir kıl sadece büyüme aşamasında ise lazer tarafından hedeflenebilir, bu nedenle tek bir tedavide tüm kılları hedeflemez.

Dr.Leyla Arvas ile, en iyi sonuçları elde etmeniz için en iyi seans sayısını  İstanbuldaki lazer epilasyon konsültasyonunda size önerilmesini sağlıyoruz.

Lazer Epilasyon tedavileri arasında ve sonrasında ne olur?

İyileşme süresi çok az olsa da, tedaviden sonra biraz kızarıklık olabilir, bu bir ila sekiz saat sürebilir. 

Tedavinizden 24 saat sonra ısılı işlemlerden, saunalardan ve doğrudan güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız, maruz kalan bölgelerde güneş kremi kullanmanızı öneririz. Seanslarınızdan sonra tüylerin dökülmesi için yaklaşık 14-20 gün beklemelisiniz, bu sürece peeling yaparak yardımcı olabilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyon İstanbul’da tedavileri arasında bölgeyi tıraş etmekten olabildiğince uzak durmalısınız, yalnızca yeni randevunuzdan bir gün önce tedavi bölgesini tıraş etmenizi istiyoruz. Saç büyüme döngüsünü bozabileceği ve sonraki tedavileri daha az etkili hale getirebileceği için ağdaya karşı tavsiyede bulunuyoruz ve tavsiye etmiyoruz. Yavaş yavaş, tedavi edilen bölgede saçların dökülmeye başladığını fark edeceksiniz, seansınız boyunca ilerledikçe uzamaya devam edecek, ancak bu, sahip olduğunuz daha fazla tedaviyi gözle görülür şekilde azaltacaktır.

Az sayıda kişi pembe cilt, kızarıklık, tedavi çevresinde şişlik veya foliküller gibi yan etkiler yaşayabilir.

Ne gibi sonuçlar bekleyebilirim?

Bazı hastalar bize ilk tedavilerinden sonra gözle görülür bir fark gördüklerini söylese de, üçüncü tedaviniz etrafında gerçek sonuçlar beklemenizi öneririz. Cildinizin Lazer epilasyona tepki vermemesini sağlamak için daha düşük bir ayarda başlıyoruz ve seanslarınız boyunca ilerledikçe bunu artırıyoruz ve deneyimin sizin için hala etkili olmasına rağmen rahat olmasını sağlıyoruz, bu, sonuçların başlangıçta daha yavaş olacağı anlamına gelebilir ancak; gözle görülür bir kalıcı tüy azalması elde edene kadar çarpıcı bir şekilde sağlıklı ilerlemek önemlidir. Ayrıca bazı tüylerin daha kalın olduğunu ve daha derin köklere sahip olduğunu ve bu nedenle göze çarpan sonuçlar için daha uzun süreceğini hatırlamakta fayda var, bu tamamen normaldir.

Tüylerin vücudunuzda uzamaya devam etmesi doğaldır, ancak bir tedavi seansının ardından önemli ölçüde azalır, lazer epilasyon tedavimiz ihtiyaç duyduğunuz her türlü tamamlama için mevcut bakım paketlerine sahiptir. 

Bununla birlikte, bazı durumlarda tüy büyümesinin devam etmesi hormonal sebeplerden kaynaklanıyor olabilir.

Buz Lazer Epilasyon ile ilgili detaylı bilgi ve randevu talepleriniz için İstanbul Quartz Clinique +90 542 464 74 33 ‘den veya +90 212 241 46 24 ü arayarak hemen ulaşabilirsiniz!

Özel Quartz Poliklinik:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
barneypalney

şu saç ekimi yaptığınız adamlara özellikle de araplara diyin ki; buradan çıkınca doğru eve gidin, ortalıkta dolaşmayın. şişli de kırmızı kırmızı kafası sarılı adamlar görmekten bi gün gerçekten kusucam artık.

Görüş Bildir