Pudding Monsters - Mobil İnceleme

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Pudding Monsters - Mobil İnceleme

Pudding Monsters - Mobil İnceleme

Cut The Rope'un yapımcılarından yepyeni bir oyun

Cut The Rope 'u hepiniz biliyorsunuzdur eminim ki. Zeptolab tarafından 2010 yılında mobil cihazlar için geliştirilen Cut The Rope'ta çeşitli bulmacaları çözerek sevimli kurbağamızın şekerlere ulaşmasını sağlıyorduk. Tüm dünyada büyük beğeni toplayan bu oyun (ve konsept), çıktığı günden bu yana 100 milyondan fazla indirilerek mobil oyunlar arasında bir kült haline geldi. Geçtiğimiz günlerde ise Cut The Rope'un yapımcılarından, yine bulmaca tarzında olan Pudding Monsters adındaki yeni bir oyun daha App Store ve Google Play'deki yerini aldı. İncelemeye geçmeden önce Cut The Rope kadar başarılı ve eğlenceli bir oyunla daha karşı karşıya olduğumuzu söylemeliyim.

Oyundaki amacımız kötü kalpli buzdolabı sahibinden puding arkadaşlarımızı kurtarmak. Her ne kadar buzdolabı sahibini kötü kalpli olarak nitelendirsek de, bizim de pek iyi kalpli olduğumuz söylenemez. Çünkü arkadaşlarımıza yardım ederken başıboş kalmış küçük pudingleri bir araya getirerek bir canavar yaratmaya çalışıyoruz. Her yeni bölümde ekranın belli noktalarında tek başlarına duran pudingleri biraraya getirerek tek bir puding oluşturmaya ve bölümleri tamamlamaya çalışıyoruz. Ekranda gördüğümüz her puding sadece düşey ve yatay hareket ettirilebiliyor. Fakat önünde herhangi bir engel ya da puding yoksa ekranın dışına kadar çıkıyor ve biz de başarısız olmuş oluyoruz. Bu nedenle pudingleri hareket ettirirken direk olarak diğer pudingler ile birleştirmemiz yada ekrandaki engelleri kullanarak birkaç aşama halinde pudingleri birleştirmemiz gerekiyor.

Ekrandaki tüm pudingleri birleştirmenin oyundaki amacımız olduğundan bahsettim. Bunu yaparken birbirinden farklı özelliklere sahip pudingleri kullanıyoruz. Oyunun ilk bölümlerinde hiçbir yeteneği olmayan kırmızı pudingler olmasına rağmen, ilerleyen bölümlerde gittiği yol boyunca arkasında yapışkan bir madde bırakan yeşil pudingler ve uyandırmamız gereken, uyanıncaya kadar hiçbir şekilde hareket etmeyen mavi bereli pudingler de oyuna dahil oluyor. Bunların dışında da farklı yeteneklere sahip pugindler ve araçlar oyuna ekleniyor fakat spoiler olmasın diye bunlardan bahsetmiyorum :) Tüm bu farklı yeteneklere sahip pudingler ve araçlar sayesinde oyun çok daha eğlenceli bir hâl alıyor nihayetinde.

Pudding Monsters toplamda 3 ana bölülüm ve 75 farklı bölümden oluşuyor. Her ana bölümde 25 bölüm bulunuyor ve bir sonraki ana bölüme geçebilmeniz için o ana bölüme kadar olan bölümlerden belirli sayıda yıldız almanız gerekiyor. Bu noktada Cut The Rope'da olduğu gibi tüm bölümlerin 3 yıldızlı sistem üzerinden değerlendirildiğini, ayrıca gelecek güncellemeler ile yeni ana bölümlerin de oyuna ekleneceğini belirteyim. Pudding Monsters henüz yeni bir oyun olduğu için App Store'da kampanyalı fiyattan satılmakta. Hem iPad, hem de iPhone versiyonu şu an App Store'da $0,99 . Bu nedenle indirim sona ermeden Cut The Rope tadındaki bu eğlenceli oyunu indirmenizi tavsiye ederim. :)

NOT: 4,5 / 5

iPad Versiyonu

iPhone Versiyonu

Android Versiyonu

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidAppleDeepMindiPhoneoyun
Görüş Bildir