Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Psikolojisi Düzeldi' Gerekçesiyle Çocuğa Cinsel İstismar Cezasında 10 Yıl İndirim

Anasayfa > Gündem

Erzurum'da mahkeme, cinsel istismar mağduru 12 yaşındaki kızın psikolojisinin 'tedavi sonucu düzeldiği' gerekçesiyle 49 yaşındaki zanlının cezasını 12.5 yıldan 2.5 yıla düşürdü.

Tutuksuz yargılanan C.U., 22 Şubat 2012 günü görülen karar duruşmasında 'ruh sağlığını bozacak şekilde çocuğun cinsel istismarı' suçundan 12.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

Milliyet'te yer alan habere göre, Yargıtay 14'üncü Ceza Dairesi verilen kararı bozdu. Yargıtay, cinsel istismar eylemine ilişkin olarak mağdurenin beden veya ruh sağlığının bozulup bozulmadığı hususunda 2 Kasım 2010 ve 13 Ocak 2012 günü alınan raporlarda, E.A.'nın tedavi sonucu şikayetlerinde kısmi düzelme olduğuna işaret edildi. Kararı bozup yeniden yerel mahkemeye gönderen Yargıtay'ın istemi üzerine yeniden rapor aldırıldı.

Bu kez Adli Tıp Kurumu 6'ncı İhtisas Kurulu E.A.'nın ruh sağlığının bozulmayıp, etkilendiğini bildirdi. Bunun üzerine 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi kararı C.U.'yu 2,5 yıl hapis cezasına çarptırdı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
1Sosyolog

Ülkemizde adalet, görmeyen birine gök kuşağını anlatmak kadar zor ve uzak.

Seytantuylu

Ülkemizdeki hakim ve savcıları özel olarak tecavüzcülerden mi seçiyorlar acaba diye düşünüyorum. Bu kadar müsamaha normal değil. Artık kelime haznemde edece... Devamını Gör

hipotalamus

Hüseyin Üzmez vakası yaşamış bir ülkeyiz, ne bekliyoruz ki. Ruhumuz kadın -erkek ayrımı olmadan tecavüze uğruyor her an yaşanan olaylarla.Sinirlerim kaldırm... Devamını Gör