PS4’ünüz Nasıl Olsun İstersiniz?

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ps4’Ünüz Nasıl Olsun İstersiniz?

Ps4’Ünüz Nasıl Olsun İstersiniz?

PS4 söylentilerine kulak kabartıyoruz

2013 tüm oyun dünyası için farklı bir yıl olacak gibi gözüküyor. Bunun en büyük nedeni de yeni nesil konsolların çok yakında ortaya çıkacak olması. Ancak bu süreç her şey resmi açıklamalara kadar oldukça sancı geçecek gibi. Mevsim gereği olduğundan her gün Xbox ve Playstatin özellikleri haberiyle karşılaşıyor, gerçek olup olmadığına karar vermekte güçlük çekiyoruz.

Kotaku ve Vg247 sitelerinin paylaştığı yeni haberde PS4 ile ilgili pek çok ayrıntıya yer verilmiş. Bakın yeni PS4'de hangi özellikler var;

System Memory: 8GB

Video Memory: 2.2 GB

CPU: 4x Dual-Core AMD64 "Bulldozer" (so, 8x cores)

GPU: AMD R10xx

Ports: 4x USB 3.0, 2x Ethernet

Drive: Blu-Ray

HDD: 160GB

Audio Output: HDMI & Optical, 2.0, 5.1 & 7.1 channels

Bu özelliklere ek olarak en çok konuşulan kontrol cihazının değişip değişmeyeceği konusuna da değinilmiş. Bildiğiniz gibi daha önce çıkan söylentilerde DualShock 'dan artık vazgeçilip alternatif yeni kontrol cihazına geçilmesi muhtemel gözüküyor. Siteye göre Sixaxis patenti korunacağı, DualShock 3 özelliklerine ek olarak PS Vita'ya çok benzer bir kontrol cihazı bizleri bekliyor olacak.

Şimdiki gibi PS4 hesabınıza istediğiniz zaman ulaşmanız mümkün olacak. Ek olarak aynı anda arkadaşlarınızın da kendi hesaplarına ulaşmaları, kendi kontrol cihazlarını tanıtmaları ve oyun bilgilerini kendi hesaplarına geçirmeleri mümkün olacak. Bir başka değişle, diğer bir PS4 'de geçirdiğiniz zaman boşa gitmeyeceği gibi Co-Op özellikli oyunlar daha cazip hale gelecek.

Asıl unutulmaması gereken gerçek ise henüz resmi açıklamaların gerçekleşmemiş olması. Hazırlanan yazılar gerçeğe çok benzese de firmaların yetkilileri sessizliğini koruyor. Kimin önce açıklama yapacağı bile ince ince hesaplanırken bize sadece bu özelliklerin ortalamalarını almak düşüyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Xboxoyun
Görüş Bildir