Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Teknoloji Devlerinin Dertleri Bitmiyor: PS4 Pro Aşırı Isınmadan Eridi!

-
Abone ol

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de de satışa sunulan PS4 Pro hakkında kötü haberler gelmeye başladı. Gelen haberlere göre PS4 Pro aşırı ısınmaya yol açıyor.

Gün geçmiyor ki, bir teknoloji devinden kötü haber duymayalım.

Teknoloji devlerinden teker teker kötü haberler gelmeye devam ediyor. Samsung ile başlayan bu furyaya Sony'de dahil oldu. Son zamanlarda teknoloji devlerinin yüzü gülmüyor diyebiliriz.

Sony'nin başı da son çıkardığı PS4'den dolayı belada!

Sony geçtiğimiz günlerde Ps4'ü ülkemizde de satışa sunmuştu. Satışa sunmasının ardında eleştiri oklarının hedefi haline geldi.

PS4'ün en çok eleştirilme sebebi ise 4K çözünürlüğü desteklemiyor olmasıydı.

PS4, birçok olumsuz eleştirinin hedefi olmuştu. Buna en büyük kaynaklık eden faktör ise cihazın 4K çözünürlük desteği dahi sunamıyor olmasıydı. Nitekim aldığı geri bildirimler ile beraber harekete geçen Sony, geçtiğimiz günlerde PS4 Pro adındaki daha gelişmiş oyun konsolu modelini satışa sundu.

Fakat PS4 Pro'dan da kötü haberler gelmeye başladı.

@enMTW adındaki bir Twitter kullanıcısı, paylaştığı görselde cihazının aşırı ısınmasından ötürü eridiğini kanıtladı.

Aslında konsolun tamamında bir erime yok!

Aslına bakarsak konsolun tamamı erimiş değil; belirli bir bölgede erime gözlemleniyor. Cihazın dış kasa kısmına da yansıyan bu erime, görüntüyü büyük ölçüde bozmuş durumda.

Daha önce hiç erime yaşandı mı?

PS4 Pro'dan daha önce hiç erime haberi gelmemişti. Bahsi geçen görüntü, şu ana kadar İnternet'te paylaşılan ilk erime vakası olarak kabul görüyor.

Aslında ilk problemler Pro'nun tanıtıldığı konferansta yaşanmıştı.

Erime sorununun yanı sıra Sony, daha önce Pro'yu gösterdiği konferansta ne yazık ki cihazın bir anda kapanması sorunu ile karşı karşıya kalmıştı.

Bu olaylar yüzünden PS4 Pro uzun süre gündemde kalacak gibi gözüküyor.

Açıkçası bu yaşananlardan sonra Pro, bu alanda daha fazla dikkat çekmeye başlayacak diyebiliriz. Herhangi bir ufak problemin dahi artık gündeme gelmesi söz konusu.

Asıl sorun Sony'nin sessizliği!

Konuyla ilgili açıklama yapmayan Sony ise kafalarda daha fazla soru işareti bırakıyor. Umarız bahsedilen problem, kronik bir soruna dönüşmez.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir