Prof. Kadıoğlu: 'TV'lerde Seyrettiğiniz Doktorlar Bu Yayınlara Para Vererek Çıkıyor, Bilin İstedim'

 > 
59PAYLAŞIM

Prof. Dr. Teoman Kadıoğlu televizyon programlarının doktorları parayla konuk aldığını söyledi. Kadıoğlu, Show TV'de bir programdan davet aldığını ve kendisinden 6 bin TL istendiğini öne sürdü.

Prof. Dr. Teoman Kadıoğlu, sosyal medya hesabından tartışma yaratan bir paylaşımda bulundu. Kadıoğlu, doktorların televizyon programlarına para karşılığı çıkarıldığını yazdı. 

Kadıoğlu, "Sekreterim aradı; "hocam sizi Show TV'den aradılar. Ebru Akel'in sunduğu Kendine İyi Bak programına davet ediyorlar" dedi. Sor bakalım para istiyorlar mı dedim; 6000 TL cevabı geldi. Tv'lerde seyrettiğiniz doktorlar bu yayınlara para vererek çıkıyor, bilin istedim" dedi.

"Altyazıdan bile para isteniyor"

Kadıoğlu'nun paylaşımına yanıt veren Prof. Dr. Cem Baykal "Hocam altyazıdan telefonunuz ve adresiniz geçerse +2000tl, muayenehanenizden gorüntü de olursa +2000 tl daha ayrıntısına girmemişler mi?" ifadelerini kullandı.

"Özel hastanelerin bu yayınlar için bütçesi var"

Prof. Kadıoğlu da meslektaşı Baykal'ın paylaşımın üzerine "Eskiden TRT ve özel kanallar davet ederdi, görev bilip katılırdım. Son 10 yılda para almadan çıkartan kanal yok. Hekimlerin çalıştığı büyük özel hastane zincirlerinin bu yayınlar için özel bütçesi ve anlaşmaları oluyor; artık çoğunlukla onların doktorları çıkıyor programlara" dedi.

"Genelleme yapmak yanlış"

Kadıoğlu'nun paylaşımına yanıt veren Psikiyatr Arzu Erkan Yüce ise genelleme yapmanın doğru olmadığını belirtti. Yüce, ücret karşılığında programa çıkarılmak için telefonlar aldığını belirtti, ancak kendisi dahil çok sayıda doktorun prensip gereği yayınlara ücretsiz olarak çıktığını ifade etti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir