Toktamış Ateş'e Veda

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Prof. Dr. Toktamış Ateş, Son Yolculuğuna Uğurlanıyor

Tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesinde organ yetmezliği sonucu hayatını kaybeden Prof. Dr. Toktamış Ateş için ilk tören uzun yıllar görev yaptığı İstanbul Üniversitesi' (İÜ) nde düzenlendi.

İSTANBUL - Törende bir konuşma yapan ÖDP eski Genel Başkanı Ufuk Uras, Ateş’in hoşgörüsünden bahsetti. Uras, “ Türkiye’nin çok çalkantılı yakın tarihinde her zaman inatla birlikte yaşama kültürünü birarada siyaset yapmayı hoşgörüyü ve diyalogu savundu. Ülkesini ve ülkesinin değerlerini her zaman çok sevdi. Bu değerleri hiçbir şekilde birbiriyle vuruşturmadı, birbiriyle kavuşturmayı tercih etti. Birçok konuda farklı düşündüğümüzü bilmesine karşın asistanlığını yapmasını önermesi, o engin hoşgörünün sonucudur. Onunla beraber iktisat dergisini çıkardık. İktisat fakültesi mezunları cemiyeti haftalarını düzenledik. Sendika seminerlerine gittik “ dedi.

“ÜNİVERSİTEMİZ HİZMETLERİ DOLAYISIYLA KENDİSİNE MİNNETTARDIR“

İstanbul Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mahmut Ak ise “ Toktamış Hocamız yetiştirdiği öğrencileri, verdiği dersleri ve yazdığı eserleri konusunda üniversitemize akademisyen yetiştirme konusunda özverili çalışmalar yürütmüştür. Kendisine bundan dolayı gönülden müteşekkiriz. Üniversitemiz kendisine hizmetleri dolayısıyla minnettardır “ diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Toktamış Ateş Son Yolculuğuna Uğurlanıyor

Tedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat eden Prof. Dr. Toktamış Ateş son yolculuğuna uğurlanıyor.

Prof. Dr. Toktamış Ateş için 44 yıl öğretim üyeliği görevinde bulunduğu İstanbul Üniversitesi'nin (İÜ) Rektörlük binasında tören düzenlendi.

Toktamış Ateş'in Türk bayrağına sarılı ve çiçeklerle süslü tabutunun bulunduğu rektörlük binasındaki törene, Ateş'in eşi Prof. Dr. Nevin Ateş, kızı Ayşegül Ateş ile öğretim üyeleri katıldı.

Nevin Ateş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''O benim eşim, kızımın babasıydı ancak Türkiye'nin büyük çoğunluğunun da Toktamış Hocası'ydı. Onu kaybettik sonsuzluğa, uğurladık'' diye konuştu.

Törenin ardından, Prof. Dr. Toktamış Ateş'in naaşı, rektörlük binasından, alkışlarla Fatih Camisi'ne uğurlandı.

İSTANBUL / AA

Haberin Tamamı İçin:

Toktamış Hoca'ya veda

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulTercih
Görüş Bildir