Görüş Bildir

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybetti...

Anasayfa > Gündem

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nde görev yapan Profesör Doktor Cemil Taşçıoğlu koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz haftalarda Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun oğlu Onur Taşçıoğlu babasının coronavirüsü testinin pozitif çıktığını açıklamış ve tedavisinin başladığını paylaşmıştı.

Bugün gelen üzücü haberi ise Onur Taşçıoğlu yine Twitter'dan duyurdu.

Taşçıoğlu açıklamasında 'Canım babam Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nu kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun.' ifadelerini kullandı.

İstanbul Üniversitesi'nin resmi Twitter hesabından açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Tıp Fakültemizin değerli öğretim üyelerinden saygıdeğer hocamız, binlerce öğrencimizin yetişmesinde büyük emeği olan Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, tıp camiasına başsağlığı ve sabır diliyoruz.'

Cemil Taşçıoğlu kimdir?

Cemil Taşçıoğlu kimdir?

İstanbul Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Genel Dahiliye Bilim Dalı Profesörü olan Cemil Taşçıoğlu, İstanbul Tıp Fakültesi mezunlarına Semiyoloji, Dikey Koridor 2 ve Medical Skills Laboratory 2 gibi dersler vermiştir. Taşçıoğlu’nun ayrıca, çeşitli dergilerde yayınlanan birçok makalesi bulunmaktadır.

Taşçıoğlu'nun hayatını kaybetmesi sonrası sosyal medyada birçok mesaj paylaşıldı 👇

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?