Pes 2014 Oyunundan İlk Detaylar Geldi!

Gamer-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Pro Evolution Soccer 2014’Ün İlk Ayrıntıları Yayınlandı

Pro Evolution Soccer 2014’Ün İlk Ayrıntıları Yayınlandı

Yeni Fox Engine ile her şey çok farklı olacak

2012’den beri (belki de daha uzun süredir) oyuncuların beklediği değişim bu yıl yaşanacak gibi gözüküyor. Pro Evolution Soccer 2014 ’ün sil baştan gelip gelmeyeceği tam olarak bilinmese de serini hayranlarını oldukça sevindirecek haberler var.

EDGE dergisi PES 2014 ’ün ilk bilgilerini okuyucuları ile paylaştı.

Top kontrolü eski oyunlardan 3 kat daha fazla olacak. Topla hareket sırasında top ile ayak daha bağımsız hareket edecek, böylelikle küçük dokunuşlarla topu yönlendirmek mümkün olacak. “Barycentre physics” adını verdikleri sistem ile oyuncunun farklı vücut parçaları kendi ağırlıklarına sahip olacak. Ayrıca özel bir ağırlık merkezi ve yerçekimi hesaplaması ile ikili mücadeleler oldukça keyifli geçecek. Bu sistem top çarpmaları, top kontrolü ve mücadeleler sırasında farklı animasyonlar oluşmasına neden olacak.

PES 2014’de kullanılacak Fox Engine, Metal Gear Solid: Ground Zeroes ’dakiyle aynı özelliklere sahip. Geliştiriciler “photo-realism” üzerinde yoğunlaşmışlar. Dergi, örnek olarak sunulan futbolcunun cildindeki gözeneklerini gördüklerini iddia ediyor.

Formalar oyuncudan bağımsız hareket edecek, şekil alacak. Formadan çekmek mümkün olacak.

Savunma oyuncularını sadece kendi bölgelerinde tutacağınız gibi sadece küçük bir alanı savunması sağlanabilecek. Futbolcuları belirli alanlara atanması hücüm oyuncuları için de geçerli olacak tabii ki. Böylelikle daha derin stratejiler oluşturmak mümkün olacak.

Mart ayı itibariyle, PES ve FIFA arasında yaşanacak ve aylarına kadar sürecek rekabet ateşi, yanmaya başlamış oldu. Yeni bir yapılanma içine giren Pro Evolution Soccer bakalım bu yıl FIFA ile arasındaki farkı kapatmayı başarabilecek mi?

Yeni görüntülerin ve videoların yayınlanmasıyla her şey çok daha anlaşılır olacaktır.

Haberin Tamamı İçin:

Pes 2014 Oyunundan İlk Detaylar Geldi!

Pes 2014 Oyunundan İlk Detaylar Geldi!

Dünyanın en popüler oyunlarından olan PES serisinin 2014 edisyonuna ait ilk detaylar duyurulmaya başlandı!

Tüm dünyada bilinen ve yaptığı oyun incelemeriyle dikkatleri çeken Edge Dergisi, Konami’nin ünlü futbol oyun serisi PES’in yeni oyunu Pro Evolution Soccer 2014′e ait ilk bilgileri yayınladı.

İşte ön incelemeden sonra Edge dergisi editörlerinin verdiği detaylar:

  • PES 2014, Metal Gear Solid: Ground Zeroes’te da kullanılacak olan Fox Engine tabanlı yeni bir oyun motoru kullanıyor.

  • Yeni oyun motoru kütle merkezli fizikler kullanıyor. Örneğin vücudun her bölgesi farklı ağırlığa sahip. Oyundaki çarpışmalar da FIFA’dakine benzer şekilde olacakmış (Impact Engine!). Yani PES 2014′te top vücudun çarptığı bölgesine göre tepki verecekmiş.

  • Edge dergisi çalışanlarına göre PES 2014, fotoğraf gerçekçiliğinde grafikler sunma amacındaymış. Bir Japon futbolcuyu incelemişler ve tenindeki gözeneklerin bile belli olduğunu söylüyorlar. Oyuncu detayları o kadar üst düzeydeymiş ki her oyuncunun kaşlarının bile birbirinden farklı olacağı söyleniyor.

  • Futbolcuların formaları vücutlarından bağımsız hareket ediyor ve ikili mücadelelerde formalar hareket ediyor ve koşarken dalgalanmalar oluyor.

  • Top kontrolünün etkisi bu nesilden 3 kat daha fazla, artık daha dinamik bir kontrol sistemi var.

  • Oyuncuların mevkileri düzenlenebilecekmiş. Böylece, örneğin defans yaparken bir oyuncu sadece sizin istediğiniz kadar bir alanı savunacak. Yani sağbek’te yer alan bir futbolcu bölgenin tamamı yerine, küçük bir kısmına odaklanabilecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FIFAJaponyafutboloyun
Görüş Bildir