Pozantı'dan Dağa Gitti

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Pozantı'dan Dağa Gitti

Pozantı'dan Dağa Gitti

16 yaşından itibaren Pozantı Cezaevi ile tanışan, yaşadıklarını anlatarak vahşeti deşifre eden isimlerden biri olan T.T, tekrar cezaevine atıldı, ardından 7 yıl 11 ay hapis cezası verilerek bırakıldı. T.T, çıkar çıkmaz ailesine bir mektup bırakarak, artık gerilla saflarında direneceğini söyledi.

1 Mart tarihinde, şu an tutuklu bulunan DİHA Adana Muhabiri Özlem Ağuş'un "Kürkçüler'de askerin, Pozantı'da adli tutukluların tacizine uğradım" başlıklı haberine konu olan T.T. başına gelebileceklerden korktuğu için isminin açık yazılmasını istememiş, 7 Mart günü tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 16 yaşında iken iki defa Pozantı Cezaevi'nde kalan T.T. 2008-2009'da yaşadıklarını anlatarak, cezaevinde çocuklara yönelik taciz ve tecavüz olaylarını teşhir etmişti. T.T. yaşananların sadece Pozantı ile sınırlı olmadığına dikkat çekerek, Kürkçüler E Tipi Cezaevi'nde de tacize uğradıklarını belirtmişti. Pozantı Cezaevi'nde cinsel istismar ve fiziki şiddete maruz kalan ve başına gelenleri DİHA'ya anlattığı için tekrar gözaltına alınıp tutuklanan 21 yaşındaki T.T. hakkında "örgüt üyesi olmak", "örgüt propagandası yapmak" ve "polise mukavemet etmek" iddiasıyla Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada, 28 Haziran'da 7 yıl 11 ay hapis cezası verilmiş, mevcut durumu gözönünde bulundurularak tahliye edilmişti.

Mektup bıraktı

T.T. yakınlarına bir mektup bırakarak ortadan kayboldu. T.T.'nin bıraktığı mektup şöyle: "Ben T.T. Buralardan gidiyorum. Başıma gelecek olanlardan Türk devleti sorumludur. Çünkü bu yaşta çok acı çektim. Dilimi savunmak, her türlü suçlamalar ile baskı altındaydım. Ama ben hiç bir zaman mücadeleden soğumadım. Türk Kürt kardeştir. Ama Türk devleti her zaman ırkçılık yapıyor. Ama biz bunlara taviz vermedik, hep mücadele verdik. Çünkü bizler her zaman bu ülkede barış istedik, istemeye de devam edeceğiz. Bunu Türk devleti unutmasın. Kürt halkı bu mücadeleden asla vazgeçmeyecek. Ben de artık özgür dağlara gidiyorum. Kürt halkının mücadelesine katılmaya. Çocuk yaşta çektiğim acıların hesabını Türk devleti verecek. Ben ne kadar başım dikse devam edecem. Tüm dünya böyle bilsin. Önder Apo özgür olana kadar bizler bu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz. Kürt halkının ve tüm halkların özgürlük mücadelesine söz veriyorum."

DİHA/ADANA

700

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaTecavüztahliye
Görüş Bildir