Popüler Web Tasarım Aracı Bootstrap'in Yeni Sürümü Yayınlandı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Popüler Web Tasarım Aracı Bootstrap'in Yeni Sürümü Yayınlandı

Popüler Web Tasarım Aracı Bootstrap'in Yeni Sürümü Yayınlandı

Site geliştiricilerin en fazla tercih ettiği yazılımlardan biri olan Bootstrap’ın yeni sürümü yayınlandı. Tamamen yenilenen Bootstrap 3.0 ile web tasarımcıları artık siteleri daha kolay ve daha detaylı bir şekilde oluşturabilecek.

Bir CSS Framework uygulaması olan Bootstrap’in üçüncü sürümü telefonlar, tabletler ve masaüstü bilgisayarlar için farklı layout seçenekleri ile dikkat çekiyor. Yeniden tasarlanan “Customizer” artık tarayıcı içine gömülü olarak geliyor. Geliştirilmiş özellikleri ile dikkat çeken Customizer’ın dışında Bootstrap 3.0 ile çalışmalarınızı daha sonra yeniden kullanmak, düzenlemek ve paylaşmak için “Gist”e kaydedebiliyor olmanız da yazılımın öne çıkan özelliklerinden.

Tasarım ve tema değişikliği ile de tamamen farklı bir görünüme bürünen Bootstrap 3.0 ile özellikle mobil arayüzlerini ilk aşamadan final haline kadar kolaylıkla tasarlayabiliyorsunuz. Boyutlandırma seçeneklerinin kolaylaştığı ve daha geliştirilmiş bir grid sistemi ile karşımıza çıkan Bootstrap 3.0, yeniden yazılmış JavaScript eklentileriyle de öne çıkıyor.

Güncellenen butonlar, tablolar, formlarla çok farklı varyasyonlarda web tasarımı yapmak mümkün olurken dosyalama seçeneklerindeki artış da göze çarpıyor. Bootstrap 3.0, Chrome, Safari, Firefox, Internet Explorer, Opera gibi neredeyse tüm web tarayıcılarının son sürümlerinde sorunsuz çalışıyor.

Henüz iki senelik bir geçmişi olmasına rağmen site geliştiricilerin oldukça fazla rağbet ettiği Bootstrap, tüm web’in %1′ini oluşturuyor. Yeni sürümü ile daha gelişmiş ve daha kolaylaştırılmış bir web tasarım deneyimi sunan Bootstrap’ı ortalama HTML ve CSS bilgisine sahip herkes kolaylıkla kullanabiliyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ChromeFirefoxTercihweb
Görüş Bildir