Görüş Bildir

POMEM Sıralamaya Giremedi Nedir? POMEM Sıralamaya Giremedi Ne Demek? 2021 POMEM Yedek Alımları Ne Zaman?

Anasayfa > Güncel

Polis Akademisi (PA) tarafından duyurulan 27. Dönem POMEM sonuçları ile ilgili olarak sıralamaya giremeyenler sorgulamalarına hız kazandırdı. POMEM 27.dönem mülakat sonuçları bu sabah açıklandı. Sonuç sorgulama yapanlar POMEM sıralamaya giremedi yazısıyla karşılaştı. Peki, POMEM sıralamaya giremedi nedir, ne demek? POMEM yedek kaça kadar ne demek? POMEM yedek alımları ne zaman? Detayları haberimizde sizin için derledik...

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından POMEM sonuçları açıklanırken sıralamaya giremedi yazısıyla karşılaşan oldu. 27. Dönem POMEM mülakat sonuçlarına göre yedeklere kalan vatandaşlar POMEM sıralamaya giremedi ne demek, yedek kaça kadar gelir sorusuna yanıt arıyor. Toplamda 8 bin polis alımında başarısız olanlar 70 altı alan kişiler olurken sıralamaya giremediğinin diğer adı sıradasınız anlamını taşıyor. Buna göre; POMEM sıralamaya giremedi ne demek?

POMEM Sıralamaya Giremedi Ne Demek?

POMEM Sıralamaya Giremedi Ne Demek?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından POMEM sonuçları açıklanırken sıralamaya giremedi yazısıyla karşılaşan oldu. Toplamda 8 bin polis alımında başarısız olanlar 70 altı alan kişiler olurken sıralamaya giremediğinin diğer adı sıradasınız anlamını taşıyor. Eğer aday yüz üzerinden 70 puanı geçmiş ise adaylar arasında alım yapılacak aday için yüksekten başlayarak Sporun %25, KPSS %25 ve Mülakatın %50 etkisi alınıp sıralama oluşturuluyor. Puanlama sonucunda adayın puanı alım sayısına yetecek kadar değilse adayda 'SIRLAMAYA GİREMEDİNİZ' yazısı geliyor. Sıralamaya giremedinizin diğer adı 'Sıradasınız' dır. Anlamı ise: Asil veya yedek listeye giremeyen kişilerin mülakatta 70 üstü alarak kaçıncı sırada olduğunu gösteren sıradır. Başarısız ise; Mülakatta 70 altı alan kişilerdir.

2021 POMEM Yedek Alımı Ne Zaman, Nasıl Olacak?

2021 POMEM Yedek Alımı Ne Zaman, Nasıl Olacak?

Yedek alımı tarihleri henüz belli olmadı. Resmi bir açıklama geldiği zaman haberimizde yer vereceğiz. Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar Polis Akademisi sitesinde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitesini takip etmeleri gerekmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?