Polisin Bir İnsanı Öldürmesi, Meşru Müdafaa Sayılmaz

-

Polisin Bir İnsanı Öldürmesi, Meşru Müdafaa Sayılmaz

Polisin Bir İnsanı Öldürmesi, Meşru Müdafaa Sayılmaz

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Almanya’da bir Türk’ün polis tarafından öldürülmesine tepki göstererek, “Polisin, sadece elinde çekiç ve bıçak var diye hasta bir insanı vurarak öldürmesi, meşru müdafaa sayılmaz/sayılamaz” dedi.

Gezi eylemlerinde polis tarafından öldürülen yurttaşlara rağmen polisine sahip çıkan AKP, Almanya’da bir Türk’ün polis tarafından öldürülmesine ise tepki göstermeyi başardı.

Bozdağ, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaleti’nde Emrah Kara adlı vatandaşımızın öldürülmesi, hepimizi üzmüştür. Allah rahmet etsin. Hasta olduğu halde Emrah Kara’nın polis kurşunu sonucu ölmesi; açıkça yaşam hakkının ve hukukun, bizzat polis tarafından ihlalidir. Polisin, sadece elinde çekiç ve bıçak var diye hasta bir insanı vurarak öldürmesi, meşru müdafaa sayılmaz/sayılamaz. Alman hükümetinden ve yetkililerden, bu ölüm hadisesinin şüpheye yer bırakmayacak bir şekilde aydınlatılmasını bekliyoruz. Türkiye, bu konudaki soruşturma ve yargılamanın hukuka uygun ve adil sonuçlanmasının takipçisidir. Vatandaşlarının hukukunu dünyanın neresinde olursa olsun korumak ve savunmak, Türkiye’nin doğal hakkıdır.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAlmanyaBaşbakan YardımcısıBekir BozdağPolisTwitter
Görüş Bildir