Polisin Anarşistlerle İmtihanı

-

İki Hafta Sonra 1 Mayıs Baskını: 60 Gözaltı

İki Hafta Sonra 1 Mayıs Baskını: 60 Gözaltı

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

İhsan Eliaçık’ın Kızı 1 Mayıs Operasyonunda Gözaltına Alındı

İhsan Eliaçık’ın Kızı 1 Mayıs Operasyonunda Gözaltına Alındı

T24 - Hazal Özvarış'ın haberine göre, 1 Mayıs kutlamaları sırasında Şişli’de meydana gelen olaylara karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan 60 kişi arasında, Antikapitalist Müslüman Gençler'in ilham kaynağı olduğu bilinen yazar İhsan Eliaçık’ın kızı Zeynep Eliaçık’ın da yer alıyor. Zeynep Eliaçık’ın, polis baskını düzenlenen adreslerden Cafe 26’da bulunduğu için gözaltına alındığı kaydedildi.

Haberin Tamamı İçin:

Polisin, anarşistlerle imtihanı CNNTurk.com

İstanbul'daki 1 Mayıs gösterileri sırasında bazı banka şubeleri ile küresel markaların binalarına zarar verilmesi nedeniyle anarşistlere yönelik başlatılan operasyon, emniyet ve basın açısından bir handikapa dönüştü. Polis operasyonu sürecinde anarşistlerin nitelendirilmesinde yaşanan güçlükler dikkat çekti. Öte yandan gözaltına alınan anarşistler, bugün adliyeye sevk edildi.

Operasyonun ardından yapılan bilgilendirmeler doğrultusunda, basında, "anarşistler adlı bir grup", "kendilerine anarşist diyen bir grup", "anarşistler adlı bir örgüt" gibi adlarla anılan anarşistler için bir niteleme güçlüğü yaşanması dikkat çekti. 1 Mayıs kortejine verilen "Anarşist Blok" ismi de verilen haberlerde bir örgüt adıymış gibi yer aldı. Oysa, bir örgütün ya da tek bir örgütün mensubuymuş gibi sunulmaya çalışılan 1 Mayıs kortejindeki anarşist ve anti otoriterler arasında, çeşitli de...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

1 MayısİstanbulPolis
Görüş Bildir