'Dayakçı Polisler' Rapor Aldı

 > -

Polis Sürücüyü Çocuklarının Önünde Dövdü - Video

Polis Sürücüyü Çocuklarının Önünde Dövdü - Video

Polisten babaya çocuklarının gözü önünde öldüresiye dayak. Fatih'te, ailesiyle birlikte aracıyla seyreden sürücü ile polisler arasında yol verme tartışması yaşandı. Olay yerine gelen onlarca polis, eşinin ve çocuklarının gözleri önünde şahsı öldüresiye dövdü. Eşinin yalvarmasına aldırış etmeyen polisler, yerde yatan şahsa tekme ve kemerlerle vurdu.

YOL VERME TARTIŞMASI YAŞANDI
Olay, Fatih'te önceki gün saat 02.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre; sokakta seyreden polis otosu, karşıdan gelen araca yol vermiş gibi yapıp aracın önünü kesti. Otomobilde eşi ve çocukları bulunan sürücü ile polislerin arasında yol verme tartışması yaşandı.

POLİS DEHŞETİ SANİYE SANİYE KAYDEDİLDİ
Bir vatandaşın cep telefonuyla çektiği görüntülere göre; polisler tartıştığı şahsa önce vurmaya başlıyor. Bu sırada olay yerine çok sayıda resmi polis yığılıyor. Polisler, sürücünün eşinin çırpınışlarına aldırmadan şahsı yere yatırıp dövmeye başlıyor. Hızını alamayan bazı polisler ise kemeriyle yerde yatan şahsa vurmaya devam ediyor. Ayağa kaldırılan sürücü önce tenha bir yerde, ardından da polis aracında dayak yemeye devam ediyor. Polisler, baygın bir halde yatan şahsın yardımına gelen esnafları da olay yerinden uzaklaştırıyor. Eşi ve çocuklarının gözleri önünde dayak yiyen şahıs, polis aracına bindirilerek gözaltına alınıyor.

Bu arada, olayı doğrulayan mahalle esnafı, basın mensuplarına konuşmaktan kaçındı.

Haberin Tamamı İçin:

'Dayakçı Polisler' Açığa Alındı

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

O Görüntülerdeki Adam Konuştu

İstanbul Fatih’te yol verme tartışması yaşadığı polisler tarafından dövülen Ahmet Koca A Haber mikrofonlarına konuştu. Yaşadıklarını A Haber anlatan Koca, kendisini döven polislerden şikayetçi olduğunu söyledi. Ahmet Koca, “O gece biz düğün dönüşündeydik. Bir akrabam sancılandı. Cerrahpaşa Hastanesi’ne gelirken, polisler ters yönden geldiler, geri geri gidip onlara yol vermeme rağmen gelip arabamın önünde durdular.

"Memur Bey arabada hamile kadın var dedim, müsaade ederseniz hastaneye yetiştireyim dedim. Bana ne hamilelikten dediler. Kimliğimi gösterdim askerim dedim, bana ne lan senin askerliğinden, benim de dayım Genelkurmay Başkanı" dediler. Sonra da ittiler beni. Bayanların bağrışmalarıyla millet ayağa kalktı. Copla vurdular, biber gazı kullandılar… görüntülerde de göründüğü gibi çok kötü dövdüler. Arabamı, bayanları, hamile kadını hepsini orada bırakıp beni ters kelepçeyle arabanın arkasına attılar, tren raylarının oraya götürdüler, orada da dövdüler, kapkaranlık bir yerdi. Beni direkt karakola götürmediler. Bir iki saat Eminönü’nde Balat’ta, sahilde gezdirdiler. Onlardan şikayetçiyim” şeklinde konuştu.

GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI

Fatih’te polis ekiplerinin bir şahsı öldüresiye dövdüğü olayı görüntüleyen vatandaş o anları anlattı. Görgü tanığı, dayak yiyen şahsın yanındaki kadının ‘hamileyim’ diye bağırmasının bile polisleri durdurmadığını söyledi.

Fatih’te Ahmet K. isimli şahsın polisler tarafından öldüresiye dövüldüğü anları cep telefonu ile kaydeden vatandaş olay anını anlattı. İsminin açıklanmasını istemeyen vatandaş, saat 03.00 sıralarıyla bağrışma sesleri üzerine balkona çıktıklarını ve yaşananlara şahit olduklarını ifade etti. Görgü tanığı şahıs, olayın ‘Sen yol ver ben geçeyim’ diyalogu ile başladığını söyledi.

Artan bağrışmaların ardından memurlarla otomobildeki şahıs arasında kavganın başladığını aktaran vatandaş, polislerin şahsın üzerine yüklenip altlarına aldıklarını ifade etti. Aynı yerde polislerin daha önce de bir vatandaşı dövdüğüne şahit olduğunu belirten görgü tanığı, bu kez olayı cep telefonu ile görüntülediğini söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

Polis Dayağında Flaş Gelişme!

İstanbul'da 'polis dayağı' olayında açığa alınan polis sayısı 7'ye çıktı

Fatih'de bir vatandaşın sokak ortasında polisler tarafından öldüresiye darp edilmesi olayına ilişkin 2 polis memuru daha açığa alındı. Böylece, 7 polis memuru açığa alınıp soruşturmaya dahil edilmiş oldu.

Fatih'te kontrol denetim görevi yapan polislerin Ahmet Koca'yı darp etmesine ilişkin görüntülerin medyaya yansıması üzerine, 5 polis memuru açığa alınmıştı. Detaylı incelemenin ardından, İstanbul Valiliği 2 polisi daha açığa aldı.

Haberin Tamamı İçin:

Dayakçı Polisler 'Saldırıya uğradık' diye rapor aldılar!

İstanbul Fatih'te, 7 polisin, akrabalarının ve hamile bir kadının çığlıkları arasında, öldüresiye bir şekilde dövdüğü Ahmet Koca'nın şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada akıl almaz bir gelişme yaşandı.

Cumhuriyet Haber Portalı

İstanbul- Fatih'te kamuoyunun tepkisini çeken polis dehşetinin ardından İçişleri Bakanlığı idari soruşturma başlatmıştı. Öte yandan, Ahmet Koca'nın şikayeti üzerine de İstanbul Cumhuriyet Savcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu'nca da adli soruşturma başlatıldı. Koca'nın kendisine işkence yaptığını ileri sürdüğü, kamera kaydında yer alan polislerden üçü ise Koca tarafından darba uğradıkları iddiasıyla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'den rapor aldı. Polislerin aldığı raporlar, savcılığın yürüttüğü soruşturma dosyasına konuldu.

"Ellerinde hassasiyet, bileklerinde ağrı oluşmuş"

Cnnturk.com'dan Süleyman Arıoğlu'nun haberine göre, polis memurları Muhammed Mustafa Gülcan, Ahmet Özdemir ve Ahmet Güler, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmotoloji Kliniği'ne başvurarak Dr. Hüseyin Öztürk'e muayene oldu. Polis memurları Gülcan, Özdemir ve Güler yapılan muayeneleri sonrasında hazırlanan genel adli muayene raporunda, genel durumlarının iyi ve şuurlarının açık olduğu belirtildi. Polis memurlarından birinin "sağ elinde hassasiyet" , bir diğerinin "sağ el bileğinde ağrı" , bir diğerinin ise "sol el birinci ve üçüncü parmaklarında ağrı" tespit edildi.

Koca'yı neredeyse öldüresiye döven polis memurları, kendilerinin saldırıya uğradıkları iddialarına dayanak olarak bu raporları, savcılık dosyasına sundu.

Savcılık idari soruşturmanın tüm evraklarını istedi

Öte yandan soruşturmayı yürüten Memur Suçları Savcısı Ayhan Bedirhan, Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne talimat yazarak, Emniyet'in yürüttüğü idari soruşturma ve işlemler hakkında bilgi ve tüm evrakları istedi. Savcılık, Emniyet'ten, kamera görüntülerindeki polis memurlarının tespit edilip, hangi polisin hangi eylemi gerçekleştirdiği belirtilerek, görüntülerin tutanak altına alınmasını ve kendilerine gönderilmesi talimatını verdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Biber GazıGenelkurmay BaşkanıİstanbulPoliscep telefonuhamilememurolay
Görüş Bildir