Vali Mutlu: 'Olayları Mutlak Suretle Bastıracağız'

 > -

Polis Gece Boyunca Taksim'de!

Polis Gece Boyunca Taksim'de!

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Vali Mutlu: Kaygılanmayınız

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, twitter hesabından Taksim'deki müdahaleyle ilgili mesajlar yayınladı.

Vali Mutlu, "Marjinal grupların Atatürk K.M'inde bekleyen polise yoğun saldırısı sonucu yeniden çatışma oluşmuştur. Alandaki sade halkımızın marjinal gruplardan ayrışarak alanı tamamen terk etmesini özellikle rica ediyorum. Bu önemli talebin halkımızca herkesin güvenliği nedeniyle yerine getirmesi önemlidir. Bizleri marjinal gruplarla mücadele noktasında, bu suretle desteklediniz....

Haberin Tamamı İçin:

Vali Mutlu: Alanı Terkedin!

Twitter hesabından Gezi Parkı'na müdahale yapılmayacağını yazan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu atılan gaz bombalarından sonra yeni mesaj yayımladı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, twitter hesabından Taksim'deki müdahaleyle ilgili mesajlar yayınladı. Vali Mutlu, "Marjinal grupların Atatürk K.M'inde bekleyen polise yoğun saldırısı sonucu yeniden çatışma oluşmuştur. Alandaki sade halkımızın marjinal gruplardan ayrışarak alanı tamamen terk etmesini özellikle rica ediyorum. Bu önemli talebin halkımızca herkesin güvenliği nedeniyle yerine getirmesi önemlidir. Bizleri marjinal gruplarla mücadele nokt...

Haberin Tamamı İçin:

Vali Mutlu Açıklama Yapıyor

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu:

Dövizlerin, flamaların, resimlerin kaldırılması maksadıyla emniyet tarafından bir çalışma maksadıyla bir çalışma başlatılmış ve bu çalışma yürütülürken kamuoyuyla paylaşılmıştır.

Sabah yapmış olduğumuz açıklamalarda Atatürk anıtımız ve Atatürk Kültür Merkezimizdeki kötü tablonun ortad an kaldırılmasına yönelik olduğu ifade edilmiş, Gezi Parkı başta olmak üere herhangi bir müdahalede bulunmayacağımız toplumumuza deklare edilmiştir. Bu hususlar deklare edilmeye devam edilmiştir ve buna hassasiyetle özen gösterilmiştir.

Gezi Parkı'na hiçbir şekilde müdahalemiz olmayacağını paylaştık. Keza Taksim alanımızla ilgili olarak da aynı değerlendirmeleri yaptık. Değerli İstanbullular'ın bu alanda bizim yapmış olduğumuz çalışmaları destekleyici yaklaşımları ve bizi marjinal gruplarla başbaşa bırakarak orada bir mücadelenin yaşanmış olduğunu hep birlikte mücadele ettik. Atatürk Anıtı ve Atatürk Kültür Merkezi'ndeki marjinal pankartlar indirildi. Gezi Parkı'na hiçbir şekilde müdahale edilmedi. Saat 19.00'da Taksim'de gösteri yapılması için saygıdeğer İstanbullular'a alan bırakıldı. AKM önünde konuşlandık. Alanda sayıları 30-35 bin civarında olan katılımcılarla birlikte marjinal grupların, halkımız alanda dururken AKM'deki polisimize yönelik çok yoğun farklı materyallerle saldırısına şahit olduk.

Bu saldırı akabinde Emniyet mensuplarının yaptıkları müdahale sonucu marjinal gruplar alandan uzaklaştırıldı. Bu konuyla ilgili yapmış olduğum açıklamada değerli halkımızdan ricalarım olacak. Bizleri meydanda polisle çatışmak üzere ısrarlı bir şekilde saldırılarını sürdüren marjinal gruplarla mücadelede desteklenmesi noktasında yardımlarını talep ettim. Şu anda Taksim alanında bulunan farklı fraksiyonlara ait marjinal gruplarla emniyet güçlerimiz arasında bir çatışma ortamı mevcuttur ve bunun kontrol altına alınması için kararlı ve dirayetli mücadelemizi sürdürmektedir. Kendilerine bütün gün boyunca devam eden yoğun mesailerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Gezi Parkı'nın kışkırtılarak bir çatışma alanı haline getirilmesi için yapılan ajitasyonlara girmeyen gençlerimize teşekkür ediyorum. Arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Bu akşam Taksim alanından ayrılan sevgili İstanbullulara ve halkımıza teşekkür ediyorum. Bu akşam Taksim Meydanı'nda Mustafa Kemal Atatürk'ün heykelinin ve manevi şahsiyetinin bulunduğu alanda devletimizin ve milletimizin sarsılmaz gücü emniyet güçlerimiz tarafından kararlılıkla marjinal grupları üzerinde gösterilecektir.

15 gündür Taksim alanını halkımıza açmış olan devlet irademizin bugünkü tecellisi anlamında güvenliğin tam olarak sağlanacağı sürece kadar marjinal gruplar dışında sevgili İstanbullu halkımızın bulunmamasını bir kez daha rica ediyorum. Taksim alanının marjinal gruplardan enterne edilinceye kadar halkımızdan rica ediyorum. Gece ve gündüz alınacak tedbirlerle emniyet güçlerimize herkesin yardımını rica ediyorum. Bundan sonra uygulayacağımız tedbirleri halkımızın gözü önünde, sosyal medyanın gözü önünde ve hukuki çerçevede sürdürmeye devam edeceğiz.

Taksim'de sarsılmaz ve kararlı duruşumuzu sürdüreceğiz. Marjinal grupların geri çekilmeleri ve hukuk düzeni içerisinde girmelerini kendilerine şiddetle tavsiye ediyorum. Bu çağrının kendi üzerlerinde tesirli olmasını temenni ediyorum. Ülkemizin bütün farklılıklarını zenginlik olarak görüyoruz. Bu zenginliklerin toplumumuzun bölünmesine, parçalanmasına, devletimizin parçalanmasına yönelik hiçbir gayretine müsaade etmeyeceğimizi bir kez daha net bir şekilde söylüyorum.

Gezi Parkı'ndaki çocuklarımız masum dileklerle başlattıkları eylemin maalesef gelmiş olduğu yeri kendileri de görüyorlar. Mustafa Kemal Atatürk'ün emanet ettiği ve bu ülkeyi yürekten seven gençler olarak bu tablodan üzüntü duyduklarını hissediyorum. Onlar bize emanet gençler. Hepimizin omuz omuza, gönül gönüle bu ülkeye hizmet etme noktasında en ufak bir tereddütümüz yoktur.

Gençlerimizin göreceği en ufak zarara tahammülümüz yoktur. Kendilerinin de bu çalışma ortamının hemen dibinde bulunmaları nedeniyle ciddi güvenlik sorunları altında bulunduklarını özellikle hatırlatmak istiyorum. Adeta bir yangın yerine çevrilmeye çalışılan Taksim Meydanı'nın yanında Gezi Parkı'nda yavrularımızın bekliyor olmaları bizim için sıkıntıdır. Bu bakımdan yavrularımızın, ailelerinden hemen o bölgeden ayrılmalarını özellikle istirham ediyorum.

Bu kesinlikle bir müdahale değildir. Gezi Parkı taleplerine devletin bir yöneticisi olarak saygı duyuyorum. Sevgili yavrularımızın ve kıymetli ailelerinin şu anda can güvenliği noktasında ciddi kaygılarım ve endişelerim vardır. Bazı çadırların yanması veya yakılması suretiyle yaşadıkları tehlikeyi biliyoruz. Bu kritik ortamda sevgili yavrularımızın kaldıkları mekanın güvenliği net bir şekilde sıkıntıdadır. Onları kendi evlatlarım kadar sevdiğimi bir kez daha özellikle ve özellikle paylaşmak istiyorum.

Günlerdir kendilerine duyduğum sevgiyi ifade ediyorum. Kendilerini daha fazla anlamak konusunda ifadelerimi bir kez daha söylemek istiyorum. Valilerine, vali amcalarına ne kabul ederlerse rica etmek suretiyle değerli ailelerine sesleniyorum. En kıymetli varlığınız olan yavrularınıza sahip çıkalım. Bunu Gezi Parkı'na müdahale olarak görmeyelim. Taksim Meydanı'nda maalesef çok ciddi kalkışmayla karşı karşıya olduğunu belirtmek istiyorum.

Dikkatli davranmak hepimizin görevdir. Değerli halkımızın desteği bizler için çok önemlidir. Gezi Parkı'ndaki evlatlaımızdan ve ailelerimizden yardım istiyorum. Çocukların yanında bulunan her yurttaşımızdan bu konuyla ilgili katkı sunmasını, onlara telkinlerde bulunmasını şahsımla birlikte onlardan da rica ediyorum.

Haberin Tamamı İçin:

Gelin Çocuklarınızı Alın, Can Güvenlikleri Yok

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, bugün dördüncü açıklama yaptı ve "Değerli yavrularımıza ve ailelere şu andan itibaren bölgeden ayrılmalarını ve ayrılmaları için müdahil olmanızı rica ediyorum. Can güvenliği sorunları konusunda ciddi istihbaratlar var" dedi. İşte İstanbul Valisi'nin gece açıklaması**

MUTLU'DAN YENİ TWEETLER

"Devletimizin ve milletimizin gücünü huzur bozucu, şiddet yanlılarına karşı hukuk içinde göstermeye kararlıyız. Huzuru sağlayıncaya kadar uyumaksızın hep birlikte görevdeyiz. En büyük gücümüz milletimizin sagduyusudur. Birinci önceliğimiz herkesin güvenliğidir.

Gezi Parkı'ndaki gençlerimizin değerli ailelerini, sevgili çocuklarımızın güvenliği için işbirliğine çağırıyor, bize güvenmelerini ve yardımlaşmalarını talep ediyorum. Marjinal grupların Aziz şehrin huzurunu daha fazla bozmalarına müsaade edilmeyecektir!"

İŞTE VALİ MUTLU'NUN GECE AÇIKLAMASI

Gezi Parkı’ndaki sevgili gençlerin güvenliklerinin bizim için önemli olduğunu ve bu konuda dikkatli olduğumuzu açıkladık. Onların yaptığı çevreci eylemlerin bugün yarattığı sıkıntılara rağmen kendilerine saygı duyduğumuzu, müdahalemiz olmayacağını açıkladık. Bütün gün boyuncu değerli İstanbulluların bizim yaptığımız çalışmaları destekleyici tavırlarını, bizi orada sadece marjinal gruplarla bırakmalarını gördük. Alanda sayıları 30 35 kişi olanların, halkımız oradayken Atatürk Kültür Merkezi önündeki polisimize saldırdı. Emniyet güçlerimi kendilerine yöneltilen saldırılan sonucu karşılık verdi. Marjinal gruplar alandan uzaklaştırıldı.

Bu konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada halkımızdan ricalarımız oldu.

"ŞU ANDA MARJİNAL GRUPLAR VAR"

Şuanda Taksim alanında bulunan farklı fraksiyonlara ait marjinal gruplar var. Emniyet güçlerimizle aralarında çatışma söz konusudur. Emniyet teşkilatımızın değerleri mensuplarına çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum. Gezi Parkı’nın tüm provokasyonlara rağmen sükûnetini koruduğu için teşekkür ediyorum.

"FARKLI TUTUM GÖSTERECEĞİZ"

Bu akşam meydandan ayrılmış halkımıza teşekkür ediyorum. 15 gündür bu ortamı İstabullulara ve Türkiye’ye yaşatmış olanlara karşı bugün çok daha farklı bir tutum göstereceğiz. Bugün Taksim Meydanı’nda güvenliğin tam olarak sağlanana kadar mücadele edilecek. Taksim Meydanı marjinal ğruplardan entegre edilinceye kad ar tedbirlerimizi yoğun olarak sürdüreceğiz. Gerek gece gerek gündüz emniyet güçlerimize herkesin yardımcı olmasını istiyoruz.

Bugün bu saatten itibaren uygulayacağımız mücadeleyi hukuka saygılı olarak devam ettireceğiz. Butün marjinal grupların hukuk düzenine girmesini şiddetle tavsiye ediyorum. Devletimizin milletimizin zayıflatılmasına müsaade etmeyeceğimizi kararlılıkla ifade ediyorum.

Gezi Parkı'ndaki çocuklarımız masum isteklerle başlatmış oldukları tabloda ülkemizin gelmiş olduğu kendileri de görüyorlar. Onlar bizi çocuklarımız. Hepimizin omuz omuza bu ülkeye hizmet etme gayesinde olduğundan şüphemiz yoktur. Bu ülkenin her genci değerlidir. Gençlerimizi seviyoruz. Onlara bağlılık içindeyiz. Görecekleri zarara tahammülümüz yoktur.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Gezi ParkıHüseyin Avni MutluİstanbulPolisTwitter
Görüş Bildir