Taksim'e Çıkmak İsteyenlere Müdahale

 > -

Polis Cevahir AVM'ye Girdi

Dün akşam saatlerinde polisin Gezi Parkı'na yaptığı müdahalenin ardından, göstericilerle emniyet güçleri arasındaki gerginlik devam ediyor.

Polis, sabah saatlerinde Harbiye yönünden Taksim'e yürümek isteyen bir gruba müdahale ederken eylemciler Şişli'de bulunan Cevahir AVM'ye sığındı.

Göstericilerin ardından emniyet güçleri de Cevahir'e girdi. Bir süre Cevahir'in girişinde bekleyen çevik kuvvet ekipleri, göstericilerin protestoları eşliğinde AVM'yi terk etti.

Haberin Tamamı İçin:

Taksim ve Çevresinde Son Durum

Şu saatlerde ise Taksim çevresinde önlemler artırıldı.

Polis Taksim Meydanı'na yürümek isteyen gruba müdahale etti. Grup Galatasaray Lisesi'ne doğru dağıldı.

Öte yandan müdahaleden kaçan bir grubun Cevahir Alışveriş Merkezi'ne kaçmasına üzerine, AVM'ye giren polisler yoğun tepki üzerine dışarı çıktı.

Haberin Tamamı İçin:

15:55 İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi’ndeki Gruba Polis Müdahale Etti

İstiklal Caddesi’nde polisle çatışan gruba çevik kuvvet polisi tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.

Dün akşam saatlerinden beri Taksim ve çevresinde polis ile göstericiler arasındaki arbede zaman zaman şiddetlenerek devam ediyor. İstiklal Caddesi’nde korsan gösteri yapan grubu polis önce sözlü olarak uyardı. Uyarılara aldırış etmeyen gruba çevik kuvvet polisi TOMA’dan tazyikli su sıkarak ve biber gazı atarak müdahale etti. Gruplar ara sokaklara kaçarak dağıldı.

Göstericiler ile polis arasındaki gerginlik devam ediyor.

Haberin Tamamı İçin:

İstiklal Caddesi'ndeki Gruba Polis Müdahale Etti

Polis, Taksim'e çıkmak için Şişli'de toplanan kalabalığa da müdahale etti. Ergenekon Caddesi'nde kalabalığı dağıtmak için TOMA'lar devrede...Tünel tarafında da büyük bir kalabalık var. Ara sokaklardan gelen vatandaşlar polis tarafından dağıtılıyor.Polis Taksim'e çıkan tüm yollarda barikat kurmuş bulunuyor Öte yandan polis, doktorlar ve Çarşı Grubu'ndan sonra gazetecilere yönelik olarak gözaltı başlattı. TAKSİM’de Gezi Parkı olaylarını izleyen ve üzerinde sarı basın kartı bulunmayan gazeteciler, gözaltına alınmaya başladı. Gözaltına alınan gazetecilerden Uğur Can ile Ferhat Uludağlar serbest bırakılırken isimleri henüz belirlenemeyen 3 gazeteci gözaltına tutuluyor.**

Şişli Ergenekon caddesi üzerinde Gezi Parkı olaylarını protesto etmek isteyen bir grup barikatlarla yolu kapattı. Gruba TOMA'dan sıkılan tazyikli su ve biber gazı ile müdahale edildi. Grup üyeleri polise taşlarla karşılık verirken bir polis memuru yaralandı. Çevik kuvvet polislerinin de gruba taşlarla karşılık verdiği görüldü. Yaralı polis ambulansla hastaneye kaldırıldı. Grup ara sokaklara kaçarken, polisin müdahalesi sürüyor.

İstiklal Caddesi'nin Asmalımescid tarafında polis ve direnişçiler arasındaki çatışma devam ederken, 4 gazetecinin gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınanlar arasında Doğan Haber Ajansı muhabiri Ferhat Uludağlar ile, İMC TV muhabiri Okan Altunkara bulunuyor. DHA muhabiri Uğur Can ise gözaltına alındıktan hemen sonra serbest bırakıldı.

15 kişilik bir feminist grup, Taksim İstiklal Caddesi girişinde oturma eyleminde bulundu. Polis gösterinin yasadışı olduğunu, dağılmadıkları takdirde müdahalede bulunacaklarını anons ettikten sonra, oturma eylemi yapan gruba gaz bombası attı. Polisin gaz bombası sonrasında eylemciler ara sokaklara dağıldı. İstiklal Caddesi ve ara sokaklarda polis ve göstericiler arasında çatışmalar devam ediyor.

İstiklal Caddesi’nde polisle çatışan gruba çevik kuvvet polisi tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Dün akşam saatlerinden beri Taksim ve çevresinde polis ile göstericiler arasındaki arbede zaman zaman şiddetlenerek devam ediyor. İstiklal Caddesi’nde korsan gösteri yapan grubu polis önce sözlü olarak uyardı. Uyarılara aldırış etmeyen gruba çevik kuvvet polisi TOMA’dan tazyikli su sıkarak ve biber gazı atarak müdahale etti. Gruplar ara sokaklara kaçarak dağıldı. Göstericiler ile polis arasındaki gerginlik devam ediyor.

ŞİŞLİ'DE GERGİNLİK

Polis, Şişli Ergenekon Caddesi'nde toplanan gruba gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale ediyor. Caddeyi barikatlarla kapatan grup polise taşla karşılık veriyor.

NURTEPE TEM BAĞLANTI YOLUNDA POLİS MÜDAHALESİ

TAKSİM Gezi Parkı ve çevresinde çıkan olayları protesto etmek isteyen yaklaşık 100 kişilik grup Kağıthane TEM Otoyolu Nurtepe Bağlantı Yolu’nu trafiğe kapattı.

Olay yerine gelen çevik kuvvet polisleri gruplara gaz bombası ile müdahale etti. Müdahale sırasında 4 kola ayrılan gruptakiler polise taş attı. Poliste biber gazı sıkarak grupları dağıtmaya çalıştı. Ancak grupta bulunanlar atılan biber gazlarını polise geri fırlattı. Biber gazları bağlantı yolunda seyir halindeki araçların arasına düştü. Bir gösterici de yola otomobil lastiği fırlattı. Rampadan aşağı yuvarlanan lastik yola ulaşamadı.Polisin gruplara müdahalesi yaklaşık 2 saat sürdü. Müdahalenin ardından polis ekipleri ayrıldı.

ERGENEKON CADDESİ'NDE POLİS MÜDAHALESİ

Mecidiyeköy'den Taksim'e yürümek isteyen ve taş ve şişe fırlatan gruplara çevik kuvvet ekipleri, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Ara sokaklarda eylemcileri takip eden polisleri bazı vatandaşlar alkışlarla destek oldu, bazıları ise tencere ve tavalara vurarak gürültü çıkartarak protesto etti. Bazı polisler de kollarındaki Türk bayrağı armasını eline alarak kendilerini protesto edenlere gösterdi. Yorgun düşen bazı polis memurları ise, kaldırımlarda, yüzlerine takılı gaz maskeleriyle uyuyarak dinlenmeye çalıştı. Mecidiyeköy'de toplanarak Taksim'e yürümek isteyen yaklaşık 2 bin kişilik grup, sloganlar atarak yürümeye başladı.Bunun üzerine polis ve jandarmaya bağlı TOMA'larla göstericilerin üzerine su sıkıldı, bazı polisler ise göstericilere boya tabancasıyla akrep tabir edilen polis aracının arkasından ateş etti. Sokak aralarında göstericileri takip eden çevik kuvvet polislerine, bazı vatandaşlar alkışlarıyla destek verdi, bazıları da tencere ve tavalara vurarak protesto etti.

YOĞUN MÜDAHALE

Ergenekon Caddesinde ise çok sayıda eylemci, yola barikat kurup eteşe verdi. Polis ekipleri ise eylemci gruba biber gazı sıktı, tazyikli suyla müdahale etti. Halaskargazi caddesi'nde de çok sayıda eylemci, polise taş ve şişe fırlattı. Polis ekipleri de göstericilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Bu bölgedeki cadde ve sokakların çoğu barikatlarla göstericiler tarafından kapatıldığı görüldü.

POLİS KALDIRIMDA UYUDU

Halaskargazi Caddesi üzerinde çevik kuvvet ekipleri göstericileri müdahale ederken, dün geceden beri çalışan bazı çevik kuvvet polisleri ise kaldırımda yüzlerindeki gaz maskelerini çıkartmadan uyumaya çalıştı. TOMA araçlarının biten su depoları itfaiye araçları tarafından doldurulurken, sıcakta terleyen polisler, yüzlerini itfaiye araçlarından akan sularla yıkadı.

Polis ile göstericeler arasındaki çatışmalar sokak aralarında devam ediyor.

'ÇARŞI'DA HAREKETLİ DAKİKALAR

Beşiktaş'ta Gezi Parkı olaylarını protesto etmek için Taksim'e çıkmak isteyen bir grubu Başbakanlık Çalışma Ofisindeki polisler kovaladı. Polisler eylemcileri Beşiktaş Köyiçi Caddesine kovaladığı sırada çarşıda kısa süreli bir panik yaşandı. Kartal heykelinin yanında bekleyen Çarşı grubu taraftarları kendilerine müdahale edileceğini sandı. Panik yaşayan çevredekiler ara sokaklara doğru kaçtı. Çarşı esnafının araya girmesiyle polisler tekrardan bekleme noktalarına geri döndü.

Haberin Tamamı İçin:

Pangaltı'da müdahale.

Galata Kuledibi'nde müdahaleler başladı.

Cihangir'de toplanan kalabalık.

Nişantaşı House Cafe'ye polis müdahalesi.

Teşvikiye'den bir görüntü.

Teşvikiye Camisi'ne sığınan direnişçilere gaz bombası ile müdahale edildi.

Taksim Gezi Parkı'na belediye işçileri tarafından 21 yeni ağaç dikildi.

Taksim'e 20 yeni yetişkin ağaç, Cumhuriyet Anıtı çevresi ile GeziParkı'na 152 bin çiçek dikiliyor

Şişli 21.10

Cihangir 21.35

Karaköy Kemeraltı Caddesi.

Eminönü.

Galata Köprüsü'nü trafiğe kapatan göstericileri polis biber gazı kullanarak dağıttı. Polis müdahalesinin ardından yol trafiğe açıldı. Biber gazından çevredeki iki küçük çocuk da etkilendi.

Galata Köprüsü'nde Polis Müdahalesi

Galata Köprüsü'nü trafiğe kapatan göstericileri polis biber gazı kullanarak dağıttı

Galata Köprüsü girişinde polisler köprüyü araç trafiğine kapatan göstericilere müdhale etti.

Galata Köprüsü'nü trafiğe kapatan göstericileri polis biber gazı kullanarak dağıttı. Polis müdahalesinin ardından yol trafiğe açıldı. Biber gazından çevredeki iki küçük çocuk da etkilendi. Ailenin yardımına yoldan geçen bir araç yetişti. Aile araca binerek olay yerinden uzaklaştı. Öte yandan Karaköy'de de polis bir gruba müdahale de bulundu. Grup ara sokaklara kaçtı. Göstericilerin kurdukları barikatlar iş makinaları ile kaldırıldı.

T24

Haberin Tamamı İçin:

Taksim'e Çıkmak İsteyenlere Müdahale

Taksim Meydanı'na çıkarak izinsiz gösteri yapmak isteyen gruplara müdahale edildi.

Taksim Dayanışması'nın çağrısı üzerine Galatasaray Lisesi ile İstiklal Caddesi'nde toplanan bir grup, Taksim Meydanı'na yürümek istedi.

Polis, gruba uzun süre dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. Gruptakiler, uyarılara taşla karşılık verdi.

Göstericilerin Taksim Meydanı'na çıkmasına izin vermeyen polis, biber gazı ile müdahale etti.

Gruptakiler, ara sokaklara dağıldı.

Polis, Taksim çevresinde İstiklal Caddesi boyunca geniş güvenlik önlemi aldı.

Öte yandan Sıraselviler Caddesi'nden de Taksim Meydanı'na çıkmak isteyen göstericilere müdahalede bulunuldu.

Feminist kadınlara da müdahale

Öte yandan İstiklal Caddesi'nde eylem yapan yaklaşık 15 kişilik kadına polis müdahale etti. Kendilerini "Feministler" olarak adlandıran gruba polis, biber gazı ile müdahalede bulundu. Oturma eylemi yapan kadınlar biranda dağılırken 2 kadın ise oturdukları yerden kalkmadı. Bazı polisler oturan kadınlara karşı zor kullanmak isterken, diğer çevik kuvvet polisleri arkadaşlarının tavrına tepki göstererek müdahaleye engel oldu.

Mecidiköy'de toplanan 100 kişilik grup sloganlarla taksim'e yürümek istedi, , polis izin vermedi. Jandarma ve polisin müdahalesinden kaçan eylemciler cevahir alışvermekezine sığındı, polis içeri girdi ancak vatandaşların tepkisi ile karşılaşınca dışarı çıkmak zorunda kaldı.

Polis, Cevahir Alışveriş Merkezi'ne girdi

Mecidiyeköy'den Taksim'e yürümek iseyen eylemcilere, polis ve jandarma birlikte müdahale etti. Tazyikli su ve biber gazından kaçan eylemcilerin bir kısmı Cevahir Alışveriş Merkezi'ne sığındı. Polis, eylemcileri gözaltına almak için içeri girdi ancak içerde bulunan vatandaşların, tepkisi ile karşılaştı. Islıklar ve sloganlarla karşılaşan polis, dışarı çıkmak zorunda kaldı.

Mecidiyeköy'den yürüyen gruba müdahale

Mecidiyeköy'de toplanarak Taksim'e yürümek isteyen yaklaşık 2 bin kişilik grup, sloganlar atarak yürümeye başladı.Bunun üzerine polis ve jandarmaya bağlı TOMA'larla göstericilerin üzerine su sıkıldı, bazı polisler ise göstericilere boya tabancasıyla akrep tabir edilen polis aracının arkasından ateş etti. Sokak aralarında göstericileri takip eden çevik kuvvet polislerine, bazı vatandaşlar alkışlarıyla destek verdi, bazıları da tencere ve tavalara vurarak protesto etti.

Ergenekon Caddesinde ise çok sayıda eylemci, yola barikat kurup eteşe verdi. Polis ekipleri ise eylemci gruba biber gazı sıktı, tazyikli suyla müdahale etti. Halaskargazi caddesi'nde de çok sayıda eylemci, polise taş ve şişe fırlattı. Polis ekipleri de göstericilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Bu bölgedeki cadde ve sokakların çoğu barikatlarla göstericiler tarafından kapatıldığı görüldü.

Sıraselviler'de gözaltı

Sıraselviler Caddesi’nde toplanan yüzlerce kişilik gruba polis müdahale etti. Çevik Kuvvet polisleri gaz bombası atarken, TOMA göstericilere gazlı su sıktı. Müdahalenin adından onlarca kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlardan bir kişinin ise İngiliz olduğu öğrenildi.

Nurtepe Taksim Gezi Parkı ve çevresinde çıkan olayları protesto etmek isteyen yaklaşık 100 kişilik grup Kağıthane TEM Otoyolu Nurtepe Bağlantı Yolu'nu trafiğe kapattı. Olay yerine gelen çevik kuvvet polisleri gruplara gaz bombası ile müdahale etti. Polisin gruplara müdahalesi yaklaşık 2 saat sürdü. Müdahalenin ardından polis ekipleri ayrıldı.

Eylemciler ikinci kez TEM otoyolu Nurtepe bağlantı yolunu trafiğe kapattı. Bunun üzerine polis gruba tazyikli su ve gaz bombaları sıkarak müdahale etti. Grupta bulunanlar da polise taşlarla saldırdı. Göstericiler yollara barikat kurarak ateşe verdi. Polisin yaklaşık 1 saat sürdürdüğü müdahale sonrası grup ara sokaklara kaçtı.

Şişli

Şişli Ergenekon caddesi üzerinde Gezi Parkı olaylarını protesto etmek isteyen bir grup barikatlarla yolu kapattı. Gruba TOMA'dan sıkılan tazyikli su ve biber gazı ile müdahale edildi. Grup üyeleri polise taşlarla karşılık verirken bir polis memuru yaralandı. Çevik kuvvet polislerinin de gruba taşlarla karşılık verdiği görüldü. Yaralı polis ambulansla hastaneye kaldırıldı. Grup ara sokaklara kaçarken, polisin müdahalesi sürüyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranBeşiktaş Jimnastik KulübüBiber GazıCihangirErgenekonGezi ParkıİngiltereNişantaşıPolisiçerdekadınlarolay
Görüş Bildir